Přejít k hlavnímu obsahu

Chcete přispět ke záchraně planety? Máme pro vás tipy, jak prát ekologičtěji.

Info ikona
ariel

Určitě to znáte – víkend přichází a s ním hromada špinavého prádla, které musíte vyprat. Chcete, aby vaše oblečení bylo čisté a voňavé, ale zároveň si uvědomujete důležitost ochrany přírody a planety. Je možné dosáhnout obou cílů bez kompromisů?

Bohužel statistiky jasně ukazují, že jen malé procento populace žije skutečně udržitelným životním stylem, protože to vyžaduje změnu návyků a často i finanční náklady. Nicméně i malými kroky můžeme začít přispívat ke zlepšení situace. Zaměřte se na běžné prací prostředky, které vám umožní prát šetrněji. Ariel je jednou z takových značek, která zajistí perfektně čisté a voňavé prádlo, zatímco šetří naši planetu. Přinášíme vám několik jednoduchých triků, které vám pomohou při udržitelném praní.

Info ikona
prádlo v pračce

Perte pouze špinavé oblečení


Je to samozřejmé, ale připomínejte si, že ne každý kousek oblečení je nutné prát po jednom nošení. Někdy stačí jen vyvětrání a prádlo je opět čerstvé. Časté praní může poškodit látku a zkrátit životnost oblečení. Sáhněte po kvalitních pracích prostředcích, jako je Ariel, které dokážou účinně vyprat i méně znečištěné prádlo.

  Plňte pračku optimálně


  Pokud je to možné, prádlo si rozdělte na větší dávky a perte jednou nebo dvakrát týdně. Dbejte však na to, aby pračka nebyla přeplněná. Rozdělte prádlo podle barev a materiálů a dávejte ho do bubnu vaší pračky ve větším množství. Praní pouze několika triček či ručníků je neekologické, protože spotřebovává zbytečné množství vody a energie.

   Info ikona
   ariel

   Zvolte cykly s nižší teplotou

   Možná vás to překvapí, ale největší energetickou zátěží při praní je ohřev vody. Většina praček nabízí programy s nižší teplotou, které jsou ekologičtější. S kvalitními pracími prostředky, jako je Ariel, si nemusíte dělat starosti, že by prádlo nebylo důkladně vyprané při nižší teplotě.

   Prací prostředky Ariel jsou navrženy s důrazem na úsporu energie a dokážou odstranit veškeré nečistoty při teplotě 30 °C. Při nižších teplotách se vaše oblečení také lépe udrží ve svém tvaru, barvě a kvalitě. Snížení teploty praní z 60 °C na 30 °C může v běžném pracím cyklu snížit spotřebu elektrické energie až o 60 %.

    O prací prostředky si nyní můžete i zasoutěžit. Stačí, když v obchodech Albert nakoupíte Ariel alespoň za 399 Kč, zaregistrujete účtenku na webu Procter & Gamble mujsvet-pg.com a můžete vyhrát roční zásobu produktů Ariel. A to už je pořádná úspora energie!

    Měření