Přejít k hlavnímu obsahu

Z mužů se stávají padavky. Čí je to vina?

Také jste si všimly, že v dnešní době už o nějaké mužské převaze nemůže být ani řeč? Ať už jde o práci, nebo rodinu, získáváme pocit, že ty chlapy ani nepotřebujeme. A to na naše protějšky doléhá. Často ani nevědí, jaká je jejich role.

Moderní společnost zplodila superženy. Jsou to bytosti schopné pracovat na dva úvazky, projektově uvažovat při rekonstrukci koupelny i při organizaci dětských kroužků, a hlavně jsou finančně soběstačné. Superžena si prostě vystačí sama. Z toho ale vyplývá, že co přibylo na jedné straně, ubralo protipólu – tedy mužům. Najednou už nejsou nepostradatelní a leckdy se dostávají do pozice, kdy ztrácejí ve vztahu i v rodině svobodnou vůli.

Pokud tedy toužíte po pravém muži, nechte ho vedle sebe dýchat. Nikdo nepochybuje o tom, že už si zvládneme třeba pověsit obraz nebo vymalovat (je-li potřeba). Přesto dovolte mužům připomínat si jejich přirozenou pozici, získat jejich čest a vítězství. Když se o zápřah každodenního dne podělíte se svým partnerem, uleví se i vám a zároveň vás společné řešení všedních problémů stmelí. Každý pak ví, kde má v rodině své místo. Představte si třeba, jak váš manžel sedí se sousedem v hospůdce a „Honza odvedle“ se před půlnocí začne balit, aby se manželka nezlobila. Vašemu partnerovi bleskne hlavou: „Chudák, ten je pod pantoflem. Ta moje ženská je zlatá.“ Když pak přijde domů, dá vám vděčnou pusu a v ten moment se těší na budoucnost po boku tolerantní partnerky.

Jen partneři mohou do rodiny vnášet vyrovnanou sílu a klid, který potřebují i děti. Z rodin, kde „máma nosí kalhoty“, vyrůstají dívky neznalé kompromisů a zvyklé všem poroučet a chlapci neschopní docenit a prodat své kvality a mužnost.

Kompletní článek včetně názoru odborníka a rad, jak svému partnerovi vrátit jeho mužnost, najdete v aktuálním Světě ženy.