Přejít k hlavnímu obsahu

Vztahy s určitými typy mužů vás dostanou na úplné dno: Vyhněte se obloukem nejen záletníkům

Ve fázi největší zamilovanosti se zmítáme na obláčku lásky a jemné náznaky nevhodného chování u partnera přehlížíme. Po sundání ‚‚růžových brýlí” se nestačíme divit. Jak moc s vámi zamává chronický záletník, egoista nebo miláček všech? Podívejte se níže a zkuste se takovým typům mužů vyhnout obloukem.

Nenechte se vtáhnout do začarovaného kruhu stresu, pláče, omluv a slibů napravení. I kdyby vás pozval na cestu kolem světa a koupil ten největší diamant, nikdy se nezmění. Tyto typy mužů mají své chování zřejmě zakódováno v genech a snaha o jejich nápravu se vám může pořádně vymstít. A vám opět zbydou jen oči pro pláč. Které typy nestojí za ztrátu vašeho času a energie?

1. Kariérista

Stejně, jako v práci se takový muž chová i doma. Jde si tvrdě za svým a běda, když mu žena oponuje. Vždy jsou na prvním místě jeho zájmy a až někde daleko jeho partnerka. Život s ním je o tom, že si jeho partnerky připadají jako nicky. Aby také ne, když je jim neustále připomínáno, čeho všeho on dosáhl a kde je ona. Postupně se z krásné ženy stává šedá myška, která věří, že je opravdu jen k tomu, aby stála u plotny a raději ani nevycházela ven. Na druhou stranu, pokud je žena úspěšnější než kariérou posedlý typ, dokáže toho skvěle využít pro svůj prospěch. Je totiž výborným manipulátorem. 

2. Egocentrický narcista

Tato kombinace je skoro vražedná. Muži s narcistními sklony přitahují ženy, které v nich na počátku vidí vůdce a pořádného chlapa, co se postará. Ano, postará ale pouze o sebe a postupem času si z partnerky začne dělat služku a zneužívat její poddajnou povahu. Žena se tak stává přívěskem svého muže a ten toho umně využívá. Jeho ego roste raketovou rychlostí a o to více utlačuje svou drahou polovičku. Z té se pak stává novodobá otrokyně se vším všudy. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Bohužel i tací muži jsou.

Jak rozpoznat, že jste ve vztahu s psychopatem: Dle expertů často lžou, používají techniku zrcadlení a umí vzbudit lítost

Počet psychopatů ve společnosti se odhaduje na jedno procento. Jak rozpoznat, že jste ve vztahu s člověkem, který touto poruchou osobnosti trpí? Psychopati vykazují určité společné rysy. Naučte se je identifikovat dřív, než si vám obmotají kolem prstu.
svetzeny.cz

3. Záletník

Zde platí jednoduché pravidlo - nikdy se nezmění. Bohužel ženy, které vstupují do vztahu se záletníkem tajně doufají, že právě ony budou tou vyvolenou, která změní chronického nevěrníka. Na začátku samozřejmě bude vše růžové a dokonalé, ale postupem času začne hlodat červíček pochybností a psychika dostane na frak. Byl opravdu s kamarády, proč mi koupil kytku, má snad špatné svědomí? Takové otázky si po čase začnete sama pokládat a nakonec se z vás stane podezírající žárlivka, které bude mít partner plné zuby. 

4. Miláček všech

Na první pohled to vypadá skoro idylicky. Máte vedle sebe partnera, který by se pro ostatní rozdal a je velmi hodný. Ovšem brzy pochopíte, že sice rád všem pomůže, ale na úkor rodiny. Nepřemýšlí do budoucna a když má tak by se rozdal. Půjčí peníze kamarádovi a že není na nájem? Nevadí, nějak se to udělá, hlavně, že mohl pomoci. Stejně tak se vám doma najednou objeví jeho parta přátel, protože oblíbená restaurace je zavřená a někde se ty kamaráda narozeniny oslavit musí. Co na tom, že vám nedal vědět a zrovna dnes opravdu nemáte náladu se bavit. Pro své přátelé je oním miláčkem, který vždy pomůže a vy totální harpie, která nechápe jeho dobré skutky a v očích jeho kamarádů jste zlá a nepřející žena.

5. Despotický tyran

Tento typ muže je asi to nejhorší, co vás mohlo potkat. Nejen, že vás bude psychicky deptat, protože zkrátka chce a je jedno, že se mu vždy snažíte vyjít vstříc, ale bez problému na vás vztáhne i ruku. Nepřijde mu to nijak špatné a klasická ‚‚omluva” despotického jedince je ta, že si za to můžete sama. Pak se samozřejmě omluví, přinese květinu a vy mu odpustíte. A to je právě ta chyba. Opět je na koni a další facka na sebe nenechá dlouho čekat. Je čas zabalit kufry a být silná. Bude na vás naléhat, prosit, citově vydírat a možná ze sebe vytlačí i slzy. Chvilku se bude chovat, jako ten nejúžasnější chlap na světě a vy začnete o svém rozhodnutí pochybovat. Nenechte se ale zmást, odejděte, protože příště by to nemusela být jedna facka, ale něco mnohem horšího…

Info ikona
V případě domácího násilí nesmíte mlčet.

6. Workoholik

Zajistit rodinu, postarat se o vše a ještě si užívat života zní skvěle. Ale za jakou cenu? Workoholici nemyslí na nic jiného, než na práci a když přijdou domů, tak buď ještě v pracovních povinnostech pokračují nebo jsou tak unavení, že padnou. Společně strávené chvíle se rovnají nule. Ovšem pokud se dokážete ztotožnit s tím, že manžel doma vysype kapsy, vy si zajedete nakoupit do Pařížské ulice a časem si najdete milence, vaše volba. To je první typ workoholika - blahobyt pro rodinu a jemu dejte klid a pohodu. Druhým typem je věčně pracující muž, který ale vše, co vydělá posílá na svůj účet a ženě dá jen tolik, kolik si přesně vypočítá, že stojí provoz domácnosti. Partnerka samozřejmě nepracuje, protože pán tvorstva zajistí vše a ona musí fungovat doma. Na tento typ ale velký pozor. Pokud by došlo na rozvod, nedostane absolutně nic navíc, protože všechny peníze byly přece jeho. 

7. Bručoun

Když rozdávali nespokojenost, šel si tento muž třikrát přidat. Vše je problém, nic mu není dost dobré a svou partnerku dostává do neustálého stresu. Žena pořád jen přemýšlí, co udělala špatně a jen se klepe, až se večer otevřou dveře a bručoun spustí svou lamentaci. To má na psychiku partnerky až destruktivní účinky a její nevyrovnanost se projevuje v práci, utrhuje se na děti a blízké. I kdyby se rozkrájela, vždy si muž najde něco, za co jí vyčiní.

Poznáváte v některém z typů svého partnera? Vezměte nohy na ramena! Život je dost krátký na to setrvávat v nefunkčním vztahu, který vám přináší jen stres, obavy a psychické problémy.

Zdroj článku