Přejít k hlavnímu obsahu

Přestaňte se vymlouvat. Dokážete víc, než si myslíte.

Zvládnete cokoliv! Stačí si jen věřit a přestat se podceňovat. Jenže překonat sebe samu je právě to nejtěžší…

MŮJ CÍL: Sportovní aktivita

Ze svého posledního výběhu si nejspíš pamatujete jen to, jak jste hledala plíce na podlaze a se slovy „už nikdy“ házela tenisky do kumbálu. Tak jste prostě usoudila, že sport není nic pro vás. Zbytečně! Podle posledních výzkumů totiž naběháte každý den až sedm kilometrů. A to jen cestou do kanceláře, na nákup a domů. Lehký trénink ve fitku byste taky zmákla. Tak zatočte už konečně s výmluvami. Zapište si do diáře přesné dny, které chcete sportu věnovat. Nic neodkládejte. Týden má sedm dní a žádný z nich se nejmenuje „někdy jindy“! Se svými úspěchy se pochlubte. Postněte fotku na Instagram nebo se checkněte v aplikaci Nike+Running. Pozitivní komentáře vám dodají vůli pokračovat.

MŮJ CÍL: Kreativní činnost

Zpíváte tak, že ostatní prchají, a to poslední, co jste schopná nakreslit na papír, je domeček jedním tahem? Byla by škoda z těchhle malých nezdarů dělat velké závěry. Vědci navíc dokázali, že čím víc pokusů svému dílu věnujete, tím spíš dospějete k dokonalému výsledku. Dívejte se na svět dětskýma očima. Když budete hravá a bezprostřední, vašim výtvorům to dodá šťávu! Když nebudete vědět kudy kam, klidně poproste o pomoc přátele. Jednoduše se držte hesla „risk je zisk“. Kdyby vám totiž plán nevyšel, stejně nasbíráte nové zkušenosti, a o to přece jde!

MŮJ CÍL: Technická dovednost

To, že jste měla čtyřku z matiky, ještě neznamená, že si nezvládnete přivrtat poličku. Záleží na vaší pozornosti a soustředěnosti. Proto si vždycky prostudujte návod a nešilte, když něco nebudete chápat. Pořád ještě máte Google a ten ví přece všechno. A když budete opravdu v koncích, klidně využijte svůj šarm a přizvěte si jako pomocníka šikovného kolegu z práce nebo milého souseda.