Přejít k hlavnímu obsahu

Vlaďka Erbová: Lidé říkají, že jsem zlatokopka

Přestože je modelka Vlaďka Erbová (34) matka dvou dětí, spoustě lidí je trnem v oku. Čím to je?

Často jste médii prezentovaná jako milovnice luxusu…
… dostala jsem neskutečně krásný titul zlatokopky. Ano. Nazvala bych to přímo takto: jsem zlatokopka, která podepsala předmanželskou smlouvu na nula. Nic… Český národ bohužel pracuje primárně se závistí, ale i s mediálním obrazem, který je vedený v touze po senzaci a ovlivněný spekulacemi… Jistě, měla jsem v posledních letech vozy nejvyšší třídy, ale manžel mi je kupoval sám od sebe. Dopřál mně i dětem určitý komfort, jenže byla jsem to já, kdo odešel z domu, který je napsaný na moji firmu. Ale ať si každý myslí, co chce. Nemám potřebu nikomu nic vysvětlovat, nebo se dokonce obhajovat. Každý má v životě stejné možnosti.

Takže se nebojíte stát na vlastních nohou.
Umím se o sebe postarat. I v době druhého manželství, kdy se mi dařilo lépe, jsem chodila do práce a chtěla si peníze vydělat. Začala jsem se věnovat charitativní činnosti a založila jsem občanské sdružení Vlaďka dětem ve prospěch dětské onkologie. Tím, že jsem měla možnosti, jsem se snažila pomoct jiným, kteří je nemají. Ale určitě je čtenější a taky snadněji napsatelné, jakou mám kabelku a v čem jezdím, než co dělám.

Zraňuje vás to?
Jsem hrdá na to, kým jsem. Co si myslí ostatní, není vůbec důležité. Naštěstí mě hloupý člověk neurazí. Den, který vám může změnit život, začíná každé ráno.

Chcete se dozvědět, jak Vlaďka zvládá výchovu dětí nebo jaké má teď životní priority? Celý rozhovor najdete v březnovém Světě ženy, který je aktuálně v prodeji.