Přejít k hlavnímu obsahu

Rozhovor s Lindou Rybovou: Ráda utíkám na venkov

Odjakživa ji bavil tanec. Nikdy ale neměla ambice stát se baletkou. Zvolila si kariéru herečky a její nejoblíbenější rolí je ta životní – maminka tří dětí.

S manželem jste si koupili starý mlýn za Prahou. Je vám tenhle styl života blízký?

Nejsem zemědělec a zbožňuju svoji práci, takže potřebuju pro spokojenost městský ruch. Ale mám strašně ráda chvíle samoty, les a venkov, proto mě náš mlýn naplňuje klidem.

Kdybyste měla říct, kde je pro vás doma, vyberete si vesnici, nebo Prahu?

Rozhodně vesnici. Snažíme se tam trávit veškeré víkendy a celé letní prázdniny.

Dovedete si představit, že se tam jednou odstěhujete na stálo?

Dnes určitě ne. Děti musejí chodit do školy a my do práce. Myslím ale, že třeba za deset let, až se vše rozvolní, tak by k tomu mohlo dojít. Zrovna nedávno jsme točili Herbář (televizní pořad o vaření a bylinkách) v Broumově na jedné ovčí farmě. V pohraničí je příroda ještě krásnější než kdekoliv jinde. A jak jsme tam běhali mezi těmi stády, říkala jsem si, že život na tomhle opuštěném místě musí být úžasný. Sice strašně těžký, ale v tamních lidech je něco, co je opravdu ryzí.

rybova2_copy

Chodíte na farmářské trhy?

Často, protože přesně vím, odkud jsou potraviny, které tam kupuju. Nejsem žádný fanatik ani bláznivá biomatka, ale je to pro mě důležité. Vždycky mi totiž vadilo, jakým způsobem se třeba chovají zvířata na maso a jak jsou pak zabíjena. Proto jsem nějaký čas byla i vegetariánkou.

Proč už jí teď nejste?

Zlom přišel s prvním těhotenstvím. Tehdy jsem už nebyla zodpovědná jen sama za sebe, ale i za dítě, které jsem nosila. Bála jsem se, aby mu nic nechybělo, a proto jsem se k masu pozvolna vrátila.

Nakupujete i v supermarketech?

Určitě, my jsme velká rodina a potřebujeme spoustu věcí. Ale snažím se samozřejmě i tady vybírat kvalitní suroviny a ekologicky pěstované produkty.


Linda nám také prozradila, proč opustila studium na taneční konzervatoři a dala přednost herectví. Bavili jsme se i o manželství s Davidem Prachařem a jejich rodinném životě. Celý rozhovor najdete na stránkách v aktuálním čísle časopisu nebo ihned v elektronické podobě na http://media.alza.cz/svet-zeny-d2171938.htm.