Rozhovor s topmodelkou Danielou Peštovou: Jsem velká stydlivka!

Daniela Peštová už řadu let právem patří do elity světového modelingu. Rodačka z Teplic jako by zastavila čas a do modelkovského důchodu se ani náhodou nechystá.

Dvacet let v modelingu – stále vás focení a móda baví?

Baví, dnes asi víc než v začátcích. Už se tolik nestresuju,dokážu si to užít. Navíc ráda cestuju a dnes – oproti začátkům – nemám takový problém bavit se s cizími lidmi.

Nebála jste se tenkrát krátce po revoluci vydat víceméně naslepo za hranice?

Ani ne. Byla jsem mladá, možná naivní a brala jsem to jako skvělou příležitost, jak se podívat do světa. Tehdy jsem nepočítala s tím, že to bude mít dlouhé trvání. Byla jsem přesvědčená, že v té Paříži rychle zjistí, že se spletli, a pošlou mě domů. A vidíte, nestalo se.

pestova_1

Ale neříkejte, že vaši rodiče neměli strach?

Naši určitě obavy měli, ale i oni si uvědomovali, že taková nabídka se neodmítá. Navíc mi už bylo 19, nebyla jsem zas tak malé dítě.

Byly začátky těžké?

Vlastně poměrně snadné – ocitla jsem se ve správný čas na správném místě a díky tomu jsem začala rychle pracovat a vydělávat. Spíš jsem se s modelingem těžko sžívala. Jsem velký introvert, stydlivka a není pro mě jednoduché navazovat nové kontakty. A pózovaní? To mi přišlo úplně hrozně divné. Chvíli mi trvalo, než jsem se otrkala.

Daniela_Pestova-26811-1024x768

Co byste teď se svými zkušenostmi poradila devatenáctileté Daniele, která se vydala do Paříže?

Řekla bych jí, ať se tolik nebojí a víc si to užívá, že to bude dobré.

Nakonec to bylo víc než dobré. Málokterá modelka se třikrát objevila na titulce prestižního magazínu Sport Illustrated. Považujete je za své nejdůležitější fotky?

Důležitá byla moje první práce, kterou jsem dostala v Paříži. Fotila jsem s jedním z nejlepších módních fotografů naší doby, s Patrickem Demarchelierem, který si mě vzal pod svá křídla a díky kterému se mi začalo dařit tak brzo od mého startu.

Daniela-Pestova-Top-10-Hottest-Victorias-Secret-Angels-of-All-Time-Fashion-Design-Weeks

Co Daniela prozradila o svých dětech a vztahu se zpěvákem Palem Haberou? Jak si udržuje štíhlou linii, co jí a čím hýčká svou plet'? Celý rozhovor najdete v aktuálním čísle časopisu Svět ženy!

Nyní nás nově můžete číst také elektronicky... ---> http://media.alza.cz/svet-zeny-d2171938.htm

@svetzeny