Přejít k hlavnímu obsahu

Lucie Šilhánová: Kvůli Leošovi a Patrikovi jsem bulela do polštáře

Skvělou Lucii Šilhánovou znáte z obrazovek Tv Prima. Proslavila se ale jako jedna z moderátorů ranní show v rádiu Evropa 2. Jak na to období vzpomíná?

Jak na dobu vysílání s Leošem Marešem a Patrikem Hezuckým vzpomínáte?

Byl to kus života. A především velká škola a obrovská zkušenost. Nastupovala jsem tam hodně mladá, takže si ze mě kluci hlavně na začátku dělali dost legraci. Sice jsem uměla reagovat, ale styděla jsem se. Jednak jsem si uvědomovala, že to rádio poslouchá spousta lidí, jednak jsem věděla, že Leoš a Patrik jsou mistři ve svém oboru a že mi to dvakrát tak vrátí. První rok byl strašný, protože mě vůbec nešetřili. Třikrát do měsíce jsem dávala výpověď a bulela doma do polštáře. Ale pak mě začali respektovat, protože pochopili, že se z nich nepoložím. Hlavně jsem se necpala za každou cenu do všech vstupů a nechávala jsem jim prostor, což myslím oceňovali. Stali se z nás opravdoví parťáci.

V éteru jste těch deset let působili jako skvělá partička. Bylo to tak vždycky?

Přesně tak. Navíc jsme svého času bydleli s Patrikem vedle sebe v domě. Často jsme se scházeli v jedné restauraci patnáct metrů od domova a řešili všechno možné.

Probírali jste i své vztahy?

Někdy se kluci svěřovali. Třeba Leoš měl občas nějaké trápení a chtěl slyšet ženský názor. Tak jsme šli na kafe a probrali to. Nevím, jestli jsem mu vždycky poradila, spíš jsem ho vyslechla, což je kolikrát to nejdůležitější, co můžete pro druhého udělat. Dodneška, když se vidíme, na to vzpomíná. Ale je fakt, že teď už nemáme na povídání tolik času. 

A vy jste se jim svěřovala?

Ne, já nejsem zrovna ten typ, ale kluci byli samozřejmě zvědaví. A když jsem jim nic neřekla, tak to téma, které je zajímalo, klidně otevřeli v éteru. Neměli vůbec problém zeptat se v živém vysílání.

Chcete se dozvědět, jak se Lucie cítila po rozchodu s Petrem Koukalem nebo jak to má s muži a zda jí tikají biologické hodiny? Přečtěte si celý rozhovor v novém Světě ženy, který je právě v prodeji.