Přejít k hlavnímu obsahu

Polepšená hříšnice: Angelina Jolie

V počátcích její herecké kariéry se o ní říkalo, že je jako neřízená střela. Mohlo za to její divoké dospívání v rytmu punku, záliba v nožích a tetování, vášnivé lásky i drsná upřímnost, s níž se vymezovala vůči světu.

Dnes Angelina Jolie (39) patří k nejlepším herečkám své generace, režíruje, vychovává šest dětí, z nichž tři jsou adoptované, a její obětavá charitativní činnost si získala všeobecné uznání.

Když se letos v srpnu po deseti letech soužití provdala za svého partnera a kolegu Brada Pitta, byla to svatba století. Oba snoubenci se nicméně bedlivě postarali o to, aby den D zůstal pro veřejnost utajený. Obřad se konal v jižní Francii v soukromé kapli patřící k zámku Miraval nedaleko Nice, který si dvojice před časem koupila a kde tráví s dětmi hodně času. Nevěstiny dlouhé bílé svatební šaty s lehoučkým závojem z ateliéru Donatelly Versace byly nejen nádherné, ale vskutku originální díky aplikacím kresbiček, které pro mámu namalovali Maddox, Zahara, Pax Thien, Shiloh Nouvel a dvojčata Knox Léon a Vivienne Marcheline. První trojici tvoří adoptovaní sirotci z Asie a Afriky, druhá trojka se narodila ze vztahu Angeliny a Brada a všechny děti nosí příjmení Jolie-Pitt.

JOLIE-PITT-DRESS-VEIL-HERO-IIHIH2

Střípky ze života

1. Angelinin otec, herec Jon Voight, který rodinu opustil, když jí byl rok, má pro nás zajímavý původ – jeho babička a dědeček se jmenovali Vojtkovi a do Ameriky přišli ze Slovenska. Dcera se s otcem léta nestýkala.

70129y2_voight_j_c_b_gr_01

2. Angelina se netají tím, že měla i bisexuální sklony. Při natáčení filmu Foxfire v roce 1996 se zamilovala do americké modelky japonského původu Jenny Shimizu a přiznala se k tomu. Když se při vyhlašování Oscarů v roce 1999 dozvěděla, že získává sošku za roli Lisy ve filmu Narušení, objala svého bratra Jamese a políbila ho na rty. Druhý den je v tisku nařkli z incestu.

angelina-jolie-wallpaper-hd-in-bed

3. Všechny adoptované děti Angelina našla v místních sirotčincích. Dcera Shiloh se narodila v Namibii, dvojčata se narodila ve Francii, oba porody proběhly císařským řezem.

2008-Jolie-Pitt-Twins-First-Picture-01_copy_copy

Kniha

Chcete si přečíst více? V první ucelené publikaci o této neobyčejné ženě se dozvíte o všem, co jí formovalo, o citových karambolech a nahlédnete i do zákulisí hollywoodské továrny na sny.

outputXtra

Vydává Burda Praha (149 Kč). K zakoupení na http://www.burda.cz/clanek/494/specialy.html.