Rychlá zpověď: Co miluje Daniela Peštová?

Danielo, o nabídky rozhodně nouzi nemáte. Ale přeci jen – nebojíte se mladé konkurence?

Kdybych se cítila ohrožená, byla bych blázen. Vím, kolik mi je, a nesnažím se o práci dvacítek. Modeling je mladý byznys, ale v posledních letech se i tohle hodně změnilo. Dnes je dost práce pro modelky v mém věku a dokonce ještě starší, než jsem já.

Vypadáte stále skvěle. Jak vlastně bojujete proti času?

Děkuji za kompliment. Bojuji s úsměvem. Nebo se o to aspoň snažím. Musím přiznat, že vrásky mě netrápí. Nevadí mi, prostě je ignoruji. Ale lhala bych, kdybych tvrdila, že se o svou pleť nestarám. Posledních pár let jsem tak trochu v tomto ohledu vyhrála loterii, protože jsem se stala tváří kosmetického studia, kde využívám kromě kadeřnických služeb i různé vychytávky v omlazování pleti. A hlavně už několik let spolupracuji s Avonem. Zásobuje mě svými produkty, které jsou opravdu perfektní. Některé jejich technologie mi připadají jako ze sci-fi filmu.

Všichni vás znají dokonale upravenou ze společenských akcí. Když ale odejdete z dosahu fotoaparátů, jaký styl máte nejraději?

Budete se možná divit, ale často nosím rifle a obyčejné tričko, nejraději čistě bílé nebo šedé. Nebo košili v pánském stylu. Nepotrpím si na sukně ani šaty a boty na podpatku na běžný den nepřipadají vůbec v úvahu.

Mám slabost pro kvalitní značkové kabelky, ale často si najdu zajímavé kousky i v běžné konfekci.

S manželem Pavolem Haberou

Trápíte se dietami?

Jídelníček si hlídám. Ale naštěstí mám ráda zdravé jídlo, takže to není „za trest“. Spíš musím pravidelně cvičit. To mi zabere nejvíc času. Snažím se hýbat aspoň třikrát týdně a strávím u toho až dvě hodiny.

Co považujete ve vztahu za nejdůležitější?

Toleranci, respekt a nebrat ho jako samozřejmost. Věřím také v karmu. To, co do světa vysíláte, se vám vždycky vrátí.

@svetzeny