Přejít k hlavnímu obsahu

Monika Absolonová: Až když jsem vzdala hledání, potkala jsem svého partnera

V životě zpěvačky Moniky Absolonové se v loňském roce udála spousta zásadních věcí. Oslavila čtyřicátiny. Vydala své první vánoční album Až do nebes, na které nazpívala mimo jiné duet s Karlem Gottem. Její syn Tadeáš oslavil rok.

Vrátila jste se také do muzikálu Evita v divadle Studio DVA a zasnoubila se se svým partnerem a Tadeášovým otcem Tomášem Hornou. V různém pořadí. Která z těch událostí vás nejvíce překvapila?

Čtyřicátiny mě nepřekvapily, prostě přišly. Já věk neřeším, připadám si pořád dost praštěná, ale zároveň pořád stejná. Tadeášův rok jsme oslavili s Tomášovými šestatřicátinami, Tadeáš se mu narodil k narozeninám. Návrat do divadla jsem plánovala na září a překvapilo mě jedině to, jak moc mi čas bez divadla utekl. Potěšily mě hodně pozitivní ohlasy na desku, jsem z toho pořád trochu dojatá. Brečela jsem při jejím natáčení a brečím občas i teď při reakcích na ni.

Brečela jste, protože některé texty jsou dojemné?

Pamatuju si, že když jsem nazpívávala písničku Spolu o svátcích, která je o tom, že táta odejde od rodiny, chtělo se mi strašně moc brečet a snažila jsem se to překřičet. Hudební režisér Ondra Izdný mě donutil nazpívat ji mnohem jemněji. Slzím pokaždé, když si ji pustím, protože si úplně představuju tu situaci. A uvědomuju si, že bych Tomáše ani nemohla opustit.

Myslíte, že potkat se třeba o deset let dřív, taky byste se dali dohromady?

Nevím, ale tipuju, že asi ne. Tomáš je mladší a tenkrát se asi díval po jiných ženách. Vlastně nedíval, tehdy žil ještě se svou ženou. Potkali jsme se ve chvíli, kdy byl sice ještě ženatý, ale už s manželkou nežil, vztah už skončil. Já si přesně pamatuju svoje pocity. Bylo to léto, kdy jsem vzdala hledání partnera. Říkala jsem si: No co, tak budu sama. Naplánovala jsem si skoro den po dni program na celé léto, včetně cesty do Ameriky. A v tu chvíli se Tomáš objevil.

Plánuje Monika pořídit Tadeášovi sourozence? Dokázala by svého partnera opustit? Více se dozvíte v celém rozhovoru, který najdete v aktuálním Světě ženy.