Přejít k hlavnímu obsahu

V roli hostitelky, 2. díl: Stylové posezení u stolu

Vaši přátelé již dorazili na váš večírek a vy jste připravena je stylově uvítat. Hlavní část večera strávíte společně u stolu, kde budete servírovat jídlo a pití, jaké tipy tedy odborníci z KARE Design doporučují, aby se vaši hosté cítili příjemně a vy jste byla hvězdou večera?

Lahodí oku a duši

předchozím díle jsme se věnovali odkládacím stolkům, kterými můžete zvětšit stávající sestavu. Nyní je třeba zamyslet se nad jejich dekorací. Pro svěží atmosféru můžete zvolit vázu s květinami, nemusíte se však při jejím výběru držet při zemi, nechte zazářit vázu Bola, která je zdobena drobnými zlatavými kuličkami. Pokud nemáte příliš místa a současně chcete něco úderného, váza Gun zaujme především pány.

Mládeži nepřístupno, podává se alkohol

Co se týče skleniček, není to tak jednoduché, jak se zdá. Nabídnout sklenku alkoholu je třeba s ohledem na zvolený alkohol. S jedinou skleničkou na víno byste si vystačit neměli. Červené víno se podává ve větším kalichu pro rozvinutí vůně a chuti, bílé a růžové víno má vyšší stopku a užší kalich. Sklenička je objemově menší, aby víno nezteplalo tak rychle, podává se chlazené. Šumivá vína se podávají ve vysokých štíhlých sklenkách pro zachování perlení. Pro tvrdý alkohol zvolte skleničky tzv. moderní válce. Pokud skleničkám chcete dodat šmrnc, neváhejte zvolit barevné modely, jako je kolekce Sanssouci Teal nebo střídmější Metropolis Smoke.

HOST_02-dil_01_kopie

Není všechno zlato, co se třpytí

Pro samotné servírování jídla a dalších pochutin využijte nádobí, které máte doma k dispozici, a doplňte ho novými modely mís. Řada Goldfinger zvenčí vypadá nenápadně, ale uvnitř ukrývá zlatý poklad. Jsou v mnoha velikostech a navíc nabízí i ve stejném provedení krásné svícny Uovo, které vytvoří příjemnou atmosféru místnosti. Budete moct zhasnout hlavní světlo a využít jen bodové osvětlení.

Když si chtějí hosté zapálit

Nezapomeňte také na kuřáky, stylový popelník jim zpříjemní nezbytnou chvilku na cigaretě, na kterou si dříve či později odskočí. Nekouříte? To vám chválíme, přesto ale myslete jako správná hostitelka i na kuřáky a vytvořte jim například na balkóně či terase kuřácký koutek. Netradiční popelník ve tvaru barbecue, hydrantu či podrážky překvapí a pobaví. Pokud budou hosté kouřit venku, myslete při vybírání popelníku na jeho možnost uzavření, aby popel nelítal při větru ven.