Přejít k hlavnímu obsahu

Růžová v interiéru? Výrazná a něžná zároveň

Domníváte se, že je růžová barvou vhodnou tak maximálně do dětského pokoje? Nikoliv. Své místo má také v obývacím pokoji, v kuchyni či koupelně. A nevypadá to vůbec přeslazeně a dětsky. Hodně záleží na tom, jaký odstín zvolíte, ale růžová může být elegantní, něžná, výrazná nebo taky všechno dohromady.

Růžová je odjakživa vnímána jako symbol ženství, jemnosti, něžnosti a romantiky. Psychologický význam však říká, že je to také barva oddanosti, elegance a štěstí. Zvyšuje chuť na sladké a dá se považovat za prostředek proti strachu. Chcete mít uklidňující bydlení?

Vzdejte se nudných barev

Myslíte si, že růžová je moc zářivá a extravagantní? Zamyslete se nad tím, jak vypadá váš nábytek a celý váš byt. Pokud vidíte růžovou jako extravagantní, nejspíš budete ten typ, co má nudné bydlení. Neříkáme, že nevýrazné barvy (šedá, béžová apod.) jsou špatné, ale vždy je potřeba je doplnit něčím výraznějším – třeba růžovou.

Každý moderní interiér využívá výrazné barvy a jejich kombinaci s méně výraznými. Vnáší to do místnosti energii, chuť do života a mládí. Všechno je pak hned veselejší a méně nudné.

Prosaďte si růžovou

Někdo se domnívá, že růžová je známkou ženské nadvlády v bytě. Tak to ale není. Mnozí muži rádi přistoupí na růžové doplňky. Vždyť v dnešní době už se na tohle stejně moc nehraje – muži naprosto běžně nosí růžové oblečení. Pokud to vaše drahá polovička nechápe, připravte si pádné argumenty.

Vysvětlete mu, že nemusíte kupovat rovnou růžovou kuchyňskou linku nebo sedací soupravu, stačí třeba kobereček, květináče, židle nebo lampa. A nejlépe bude určitě fungovat, když mu ukážete přímo příklady využití růžové. Firma JENA-nábytek má na svém Facebooku pěkné album s názvem Růžový nábytek. V něm je vidět tato barva v celé své kráse a v několika tvářích – sladká růžová v dětském pokojíčku i výrazný odstín v obýváku. A nevypadá to vůbec zle.