Přejít k hlavnímu obsahu

Plná skříň a stejně nemáte co na sebe? Víme, co s tím!

Plná skříň a stejně nemáte co na sebe? Víme, co s tím!

Pokud na vás při otevření skříně vypadne hromada oblečení, ale vy stejně nevíte, co si obléct, nejste v tom sami. Podobně jako my ostatní nejspíš hromadíte oblečení, které vám není, nelíbí se vám, necítíte se v něm dobře, nebo se vám k ničemu jinému nehodí. Víme, jak to změnit.

Jaký je váš styl?

 Sportovně uvolněný? Sexy ženský? Bohémský? Romantický? Elegantní? Ať už odpovíte jakkoliv, svého stylu se držte a zbavte se všeho, co do něj nezapadá.

Nevíte, jak svůj styl definovat či poznat? Mrkněte na oblečení, které nosíte nejčastěji a nejraději. A také na oblečení, ve kterém se cítíte nejlépe. To vám dá představu o tom, jakých kousků potřebujete v šatníku nejvíce.

Tip: Osobitost stylu není dána hromadou originálního oblečení, ale tím, jak nosíte základní kousky. Obyčejný outfit jako džíny a tričko můžete nosit na tisíc způsobů a pokaždé vypadat jinak. Zatímco žluté šaty s volánky na moc způsobů neunosíte. Styl tvoří hlavně módní doplňky jako tašky přes rameno, hodinky, klobouky, šátky, dámské i pánské náramky a řetízky, …

Poznejte basic kousky

Neutrální, snadno kombinovatelné a praktické – to jsou basic kousky. Jednobarevná trička a košile, malé černé, svetry, džíny, černé lodičky… však to znáte.

Tip: Mrkněte na bolf.cz, kde najdete dámské i pánské oblečení za super ceny.

Jaká je vaše barevná paleta?

Každý z nás má několik barev, které nosí nejčastěji. Cítíme se v nich dobře a sluší nám. Tak proč se jich nedržet? Určete si barvy, které jsou ve vašem šatníku vítány a držte se jich i při dalších nákupech. Budete mít jistotu, že se vám bude všechno hodit ke všemu a navíc bude váš look jasně rozpoznatelný.

A teď je čas na očistu!

Vyhraďte si třeba celý den a vezměte očistu šatníku opravdu vážně. Klidně si každý kousek vyzkoušejte a zjistěte, jak se s v něm cítíte. A začněte oblečení skládat na hromádky:

-        Na jednu dejte oblečení, které nosíte.

-        Na druhou dejte oblečení, které vám je, nenosíte ho, ale chtěla byste.

-        Na třetí dejte oblečení, které jste neměla na sobě déle než rok a oblečení, které vám není.

První hromádku ukliďte do šatníku. Druhou dejte zvlášť tak, abyste na ní viděla, kdykoliv se budete někam chystat. A třetí se nekompromisně zbavte.

Jakmile něco z druhé hromádky vezmete na sebe, zařaďte to do šatníku. Zbytek po třech měsících vyhoďte, darujte či prodejte.

Tip: Nenechte se omezovat oblečením, které vám nesedí. Oblečení by se mělo přizpůsobit vám a ne vy jemu. A snažit se hubnout do šatů je ten nejhorší zdroj stresu. Zbavte se jich!

Hodně štěstí!