Přejít k hlavnímu obsahu

Línání pod kontrolou

Línání pod kontrolou

Váš pejsek nadměrně líná, v noci vás budí, jak moc se drbe, protože ho svědí kůže. V extrémním případě se z chlupáče stává nešťastný pes s lysinami a vy si lámete hlavu s tím, jak mu pomoct a sobě ulehčit každodenní úklid. Extrémní vypadávání chlupů je tedy problém jak pro psa, tak pro vás jako majitele. Pamatujte, že srst je hlavním ukazatelem zdraví vašeho čtyřnohého přítele.

Jak poznám, že můj pes líná víc, než by měl

Línání, neboli vypadávání chlupů, je přirozený proces obnovy srsti. Psi nejvíce línají na jaře a na podzim, takže v těchto ročních obdobích pravděpodobně zaznamenáte víc chlupů na gauči i jinde, časem by se však tento stav měl opět vrátit do normálu. Samozřejmě u psů, kteří žijí v interiérech, není toto období až tak výrazně znatelné, ale stále je možné definovat intenzivnější období línání.

Váš pes má pravděpodobně problém, jestliže:

DSC_9193

- neustále líná a tento stav se zhoršuje

- významně líná i mimo jaro a podzim

- má matnou a řídkou srst

- má začínající kožní onemocnění

- jeho srst neobvykle zapáchá. 

Všechny změny na srsti a kůži konzultujte s veterinářem. 

Pokud se mění Váš život s chlupatým miláčkem na uklízecí maraton, doporučujeme vyzkoušet veterinární přípravek Proactivet Zdravá srst – komplex výživných látek, které pomůžou dostat nadměrné línání a nekonečné svědění pod kontrolu.

90 chutných tablet s hovězí a sýrovou příchutí dostanete v lékárně za přibližně 340 kč.