Přejít k hlavnímu obsahu

Bez pojištění raději nikam neodjíždějte

Máte dovolenou teprve před sebou? Tak to se vám bude hodit tato dobře míněná rada: Bez pojištění raději hranice České republiky neopouštějte. Nezáleží na tom, zda jedete stopem procestovat Evropu, s rodinou do Itálie, s kamarádkou na poznávací zájezd do Paříže nebo poznávat horské lokality v Norsku. K nešťastné události může dojít kdekoliv a kdykoliv. Je lepší být připravená.

Nějaké pojištění máme většinou všichni. Dostáváme jej obvykle k platební kartě, máme ho v rámci zdravotního pojištění. Je však třeba si uvědomit, tato pojištění zahrnují pouze některé potíže a vztahují se na léčebné výlohy jen do určité částky.

Pozor! Kartička zdravotní pojišťovny vám sice zajišťuje ošetření ve veřejných zdravotnických zařízeních za stejných podmínek, jako mají pojištěnci v dané zemi, nezaručí vám však jeho proplacení. Může to dopadnout tak, že si služby doktora a nemocnice zaplatíte sami. Případy, kdy se takhle lidé naprosto zbytečně zadlužili, nejsou neobvyklé. Kvalitní cestovní pojištění  přitom stojí jen pár stovek.

Jistota od nejlepší pojišťovny

Největší podíl na trhu cestovního pojištění má v Česku ERV Evropská pojišťovna. Není divu, protože pro své zákazníky má připraveno mnoho nadstandardních služeb. Provozuje nonstop asistenční službu v češtině, po celém světě má Euro-Centra, která pomáhají řešit nouzové situace na místě. Na kontě má 10 ocenění Pojišťovna roku od Asociace českých pojišťovacích makléřů, 14 ocenění od TTG Czech jako pojišťovna s nejlepším cestovním pojištěním.

Pojištění na míru přesně vaší dovolené

ERV Evropská pojišťovna se specializuje čistě na cestovní pojištění a díky tomu má v této oblasti velmi bohatou a kvalitní nabídku. Každý si vybere službu přesně podle toho, na jaký typ výletu či dovolené se chystá. Velmi zajímavé je pojištění do zahraničí Sbaleno, v rámci nějž pojišťovna připravila pět různých balíčků:

·    K moři,

·    Za poznáním,

·    S batohem do 28,

·    Na lyže,

·    Na maximum (adrenalinové sporty).

Pro rodinu cestovatelů se finančně vyplatí celoroční cestovní pojištění, které se vztahuje na všechny členy rodiny a libovolný počet zahraničních výletů. Jezdíte-li na více než tři cesty do zahraničí ročně, potom je to již výhodnější než si zřizovat pojištění pokaždé zvlášť. Speciální nabídky mají senioři a těhotné ženy.

Tip: Všechna pojištění se dají flexibilně přizpůsobit. Můžete si připlatit za doplňkové služby - například připojištění extrémních sportů či storna zájezdu.

Nespornou výhodou je i fakt, že s ERV Evropskou pojišťovnou lze komunikovat online. Pojištění se dá zařídit přes internet a zákazníci s celoročním pojištěním MultiTrip mají k dispozici aplikaci pro iOS a Android, díky níž mají své cestovní pojištění stále s sebou..

Ještě váháte, zda se pojistit? Potom pro vás máme poslední argument. Ceny pojištění u ERV Evropské začínají od 36 Kč/den. To se za cestování bez starostí určitě vyplatí.