Přejít k hlavnímu obsahu

Balíme na dovolenou: Co byste neměli zapomenout?

Už se nemůžete dočkat letní dovolené? Těšíte se, až si budete lebedit v horkém písku a užívat si letní pohodu? My také! Proto jsme pro vás připravili seznam věcí, bez kterých se na dovolené u moře určitě neobejdete. A když na ně zapomenete, budete litovat.

Co nesmíte zapomenout?

Jako první si zkontrolujte platnost cestovního pasu. A na hromádku přidejte kartičku zdravotního a cestovního pojištění, doklady od CK, peníze, fotoaparát a nabíječku, mobil a nabíječku, visačku na kufr a osobní lékárničku.

A co do kufru? Samozřejmě spodní prádlo, ponožky, kraťasy, trička, tílka, sukni, šaty na večer, mikinu či svetr na večer, pokrývku hlavy, pyžamo a boty – letní boty na pláž, sandály a tenisky. A samozřejmě nezapomeňte na plavky. Pokud se na pláži stydíte, přibalte i plážové šaty, ale při balení mějte na paměti, že méně je více. Opravdu unosíte na týdenní dovolené sedm triček?

Co ještě nezapomenout? Samozřejmě opalovací krémy, deku na pláž, plážovou tašku a kabelku do města, sluneční brýle, a pokud jedete k oblázkové pláži, přibalte i boty do vody.

kosmetiky se neobejdete bez kartáčku a pasty, parfému, krémů, papírových kapesníků, jeleního loje, hřebenu, manikúry a řasenky. Pokud nosíte kontaktní čočky, tak si nezapomeňte roztok a náhradní brýle. A pro jistotu přibalte tampony či vložky.

Co se ještě může hodit? Možná oceníte ještě šitíčko, slovník, špunty do uší, kolíčky, křížovky, karty, časopisy a knížky.

Jak se sbalit chytře?

  • Část věcí si sbalte do příručního zavazadla. Především léky a doklady byste měli mít u sebe. A hodit se bude i lahev s vodou či menší svačinka.
  • Pamatujte, že čím méně věcí povezete, tím lépe. Proto náš seznam vezměte jako doporučení a sbalte jen to, co opravdu využijete.
  • Udělejte si rezervu. Z dovolené si určitě něco přivezete. Proto si nechte v kufru místo na suvenýry či módní kousky, které na dovolené nakoupíte.