Přejít k hlavnímu obsahu

Módní jaro 2024: Vsaďte na stylovou fialovou barvu, která sluší ženám ve 30 i v 50 letech

Info ikona
Fialová barva

Mnoho žen má tendenci se nošení fialové barvy vyhýbat. Je to výrazná barva a ne vždy víme, jak ji správně zkombinovat tak, aby byl celkový dojem hezký a stylový. Existuje ale hned několik odstínů fialové, které hravě vynesete při jakékoliv příležitosti. A navíc má tato barva jednu obrovskou výhodu - sluší ženám v každém věku. Pojďte s námi zjistit, jak fialovou barvu nosit a inspirujte se v naší galerii.

Není fialová jako fialová

Stejná barva vždy nabízí několik různých odstínů – a stejně tomu je i v případě fialové. Tato barva, která je sama o sobě poměrně výrazná a nabízí spoustu variant, které vytváří několik různých možností, jak je v outfitech kombinovat. Stejně, jako v případě růžové barvy, se jedná o barvu, která v sobě nese velmi ženskou energii. Narozdíl od růžové není tak vlezlá, ale i přes to skvěle upoutá pozornost. Není náhodou, že se odstíny fialové staly již několikrát barvami roku. Například v roce 2018 byl barvou roku zvolen odstín jménem Ultra Violet, o čtyři roky později pak bodoval odstín Very Peri. Od té doby fialová rezonuje módním průmyslem a všemi jeho trendy.

Móda jaro 2024: Místo džín budeme nosit pohodlnější a elegantnější trendy kalhoty. Inspirujte se v naší galerii

Dokonalý outfit musí splňovat především dvě věci. Měl by odrážet náš osobní styl a být pohodlný. Samozřejmě to neznamená, že budeme z domu vycházet pouze v teplákách. Avšak existují takové kousky, které vypadají stylově a elegantně a zároveň jsou pohodlné. Džíny proto zahoďte a vsaďte na trendy pohodlné kalhoty, ve kterých budete vypadat skvěle.
svetzeny.cz

Jak fialovou barvu nosit?

Pokud je pro vás nošení fialové barvy tak trochu výstupem z komfortní zóny, ale zároveň byste ji chtěla do svého šatníku zařadit, doporučujeme začít jednotlivými kousky, které nebudou tak výrazné. Kabelka, spona do vlasů, nebo třeba boty jsou ideální adepti na to, jak s fialovou začít. Samozřejmě záleží na tom, v jakém odstínu jednotlivé kousky zvolíte. Pastelově fialová skvěle ladí s ostatními pastelovými barvami, bílou či krémovou. Naopak výrazně tmavší fialová vypadá skvěle v kombinaci s dalšími výraznými barvami a šedou. A pokud se na to budete cítit, doporučujeme kombinovat fialovou s fialovou. Jednoduše - třeba u kalhotového kostýmku. Pořiďte si kostýmek, tedy sako i kalhoty, ve fialové barvě, pod sako si vezměte bílé tričko a doplňky zvolte v neutrálních barvách. Tak zamezíte tomu, že byste vypadala jako borůvka, ale zároveň si stále zachováte šmrnc a styl, které fialová barva přináší.

Nejkrásnější šaty jara 2024: Letos vsaďte na jednu základní barvu šatníku

Počasí zatím nenasvědčuje tomu, že by se blížilo jaro. V obchodech se už ale objevily jarní kolekce oblečení a bot, což znamená jediné. Máte příležitost doplnit si šatník a pořídit si kousky, které budou letos trendy. Bez slušivých šatů se neobejdete. Prohlédněte si v naší galerii, které budou na jaře nejvíce trendy. Možná vás inspirují k doplnění vašeho šatníku.
svetzeny.cz

Fialová se hodí do každého období a sluší ženám v každém věku

Možná ze zvyku, možná z určitého komfortu, máme velmi často tendenci přizpůsobovat barvy oblečení, které nosíme, ročnímu období. Na jaře a v létě dominují především bílá, krémová, pastelové a zářivé barvy. Na podzim a v zimě se často přikláníme spíše k barvám tmavým a nevýrazným. Obrovskou výhodou fialové je, že nabízí celou škálu různých odstínů – od těch nejsvětlejších až po ty nejtmavší. Velmi jednoduše ji tedy můžete nosit celoročně bez ohledu na to, zda venku zrovna svítí sluníčko, nebo padá sníh. Navíc má fialová ještě jeden obrovský benefit - sluší ženám v každém věku. Nezáleží na tom, zda vám je 30, 40 nebo 50. Fialová, narozdíl od některých jiných barev, je vhodná pro každý věk. Záleží pak pouze na tom, jak ji zkombinujete. Ostatně, důkazem je i princezna Kate, která fialovou barvu miluje.

Takhle sluší fialová barva princezně Kate

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Jak nosit fialovou barvu? Inspirujte se v naší galerii!
Zdroj článku