Přejít k hlavnímu obsahu

Zázrak jménem textilní masky: krása snadno a rychle

Pokud jste dodnes nepovažovala textilní masky za jednoho z nejlepších beauty pomocníků na světě, snad teď změníte názor. Chcete-li mít krásnou pleť bez vrásek, můžete buď navštívit zkušenou kosmetičku, nebo jednoduše sáhnout po textilní masce. Tu pořídíte za pár korun a jejích výhod pak můžete užívat kdykoli z pohodlí domova, třeba při čtení, sledování oblíbeného seriálu nebo sociálních sítí.

Textilní masky mají svůj původ v Korei, kde je hladká pleť téměř tou nejvzácnější komoditou. A proč jsou vlastně textilní masky tak skvělé? Hlavní výhodou je, že “přidrží” všechny aktivní složky a ingredience tam, kde mají být, tedy přímo na pleti, takže ty pak mají dost příležitostí proniknout přímo do jejího nitra a pěkně působit. Dokáží tak dodat pleti dostatečnou dávku hydratace, zároveň ji napnou a rozjasní.

Pro použití masky nejlépe pleť pořádně vyčistěte micelární vodou nebo mlékem, potom masku přiložte na obličej a vyhlaďte. Teď už se stačí pohodlně opřít a otevřít oblíbenou knížku nebo časopis, případně zapnout televizi. Následujících 15 minut věnujete sobě – své pleti a duševní pohodě. Po uplynutí času masku sundejte a zbytky tekutin pořádně vmasírujte do pokožky. A je to!

Pokud je vaše pokožka dehydratovaná, můžete vyzkoušet třeba super hydratační masku Moisture+Aqua Bomb obsahem granátového jablka od Garnier. Je to skutečná hydratační bomba.

Je-li vaše pleť zašedlá a trápí ji sem tam nějaká pigmentová skvrnka, sáhněte po masce Fresh Mix Vitamin C Shot od Garnier. To je maska, kterou si samy čerstvě namícháte, protože balení obsahuje zvlášť lavičku séra a zvlášť samotnou textilii. Maska Hyaluron Shot ze stejné řady obsahuje silnou koncentraci kyseliny hyaluronové, takže pleť dokonale hydratuje a zároveň vyplňuje.

Textilní masky oceníte i v případě problematické pleti, Garnier je nabízí ve dvou verzích – maska Pure Charcoal s extraktem černého čaje nebo mořských řas. Obsahují i další aktivní složky jako je černé uhlí, kyselina hyaluronová, glycerin, nebo koncentrované sérum, které společně pleť čistí, zmatňují a zároveň intenzivně hydratují.

Textilní maska může být řešením i pro péči o oční okolí. Ty se skládají ze dvou textilních proužků, plných výživných ingrediencí, které dokážou během krátké chvilky s přehledem zchladit nateklé oční okolí a redukovat tmavé kruhy. Vyzkoušejte oční masky od Garnier ve variantách se šťávou z pomerančů nebo kokosovou vodou.

Kromě masek můžete samozřejmě pravidelně používat hydratační sérum, pokud ale nemáte čas na jeho aplikaci pravidelně myslet, je textilní maska právě pro vás. Nejvyšší čas vyzkoušet nějakou tu textilní masku na vlastní kůži – stačí vyrazit do nejbližší drogerie a nemusíte ani rozbíjet prasátko.