Přejít k hlavnímu obsahu

4 tipy a triky: Jak nepřibrat na dovolené

Dovolená je obdobím odpočinku, kdy si dovolujeme více než jindy, a to platí i o jídle. Obzvlášť když máte all inclusive, kde je neomezený přístup k jídlu a pití… Jak na to, abyste si z dovolené nepřivezli pár kil navíc?

1) Stravujte se pravidelně

I když programy all inclusive poskytují téměř neomezený přístup k jídlu, snažte se i o dovolené dodržet pět porcí denně. Nevynechávejte snídani, tu si klidně dopřejte královskou. Nezanedbávejte ani svačinky, místo chlebíčků nebo sladkostí ale dejte přednost jogurtu, ovoci nebo salátu.

2) Ke každému jídlu zařaďte i porci ovoce nebo zeleniny

Nastartujte se už snídaní bohatou na bílkoviny (libová šunka, vejce natvrdo, atd), kterou doplňte čerstvou zeleninou. K obědu si jako přílohu dejte třeba dušenou nebo grilovanou zeleninu a k večeři zase přidejte salát. Pokud budete mít během dne chuť na sladké, sáhněte raději po ovoci.

3) Dodržujte pitný režim a neholdujte tvrdému alkoholu

V letních parnech je nutné hodně pít. Mějte s sebou neustále lahev s minerální vodou, abyste se mohli kdykoli osvěžit. Sladké limonády a džusy pijte jen výjimečně, ty obsahují spoustu zbytečných cukrů. Alkohol si na dovolené nemusíte úplně odpírat, dejte si však raději sklenku vína nebo piva, než abyste holdovali kalorickému tvrdému alkoholu.

4) Zúčastněte se sportovních aktivit

Ať už byste si měla s dětmi házet míčem, s manželem zkusit plážový volejbal, nebo se připojit k animačním programům a vyzkoušet hodiny tance nebo aqua aerobiku, nebraňte se jakékoli formě pohybové aktivity. 

Pokud se vám přece jen povedlo na dovolené přibrat a chcete se získaných kilogramů navíc zbavit, měli byste dodržovat následující pravidla. Nepanikařte a nezačínejte s drastickými dietami, hladovkou stejně nic nevyřešíte. Zařaďte do svého jídelníčku více zeleniny a vyhněte se smaženým a nezdravým pokrmům. Ideálně nějaký čas vůbec nejezte sacharidy (chléb, brambory, těstoviny, rýže, atp.). A i když se vám to možná nebude líbit, nejvíce vždy pomůže sport. Nemusíte vyloženě vypouštět duši třikrát týdně v posilovně. Ze začátku postačí, když budete chodit na dlouhé procházky nebo si ráno před prací zaběháte v okolí vašeho domova.

Tip: Mlsejte zdravě

Sladkosti můžete nahradit zdravější variantou, která neobsahuje tolik sacharidů, a přitom jim to neubírá na chuti. Vyzkoušet můžete produkty Zdravý snacking z řady Fastdiet.