Přejít k hlavnímu obsahu

Jarní cupcaky

Sladcí zajíčci udělají radost hlavně dětem.

Ingredience na těsto:

85 g rostlinného tuku Hera máslová příchuť
98 g cukru krystal
2 velká nebo 3 menší vejce
145 g hladké mouky
1 čajové lžičky kypřicího prášku do pečiva
malá špetka soli
45 ml plnotučného či kokosového mléka
50 g strouhaného kokosu
trochu kokosového mléka na namočení kokosu

Ingredience na krém:

150 g rostlinného tuku Hera máslová příchuť
100 g moučkového cukru
40 g rozlámané bílé čokolády

Ingredience na dekoraci:

100 g strouhaného kokosu, 12 rozinek, 20 kusů marshmallow

Postup:

Předehřejte troubu na 180 °C. Připravte si papírové košíčky, případně plech na muffiny, který jimi vyložte. Vždy je lepší zvolit kombinaci košíčků a plechu – pojistíte si tím správný tvar cupcaků.

Nejprve namočte strouhaný kokos v kokosovém mléce. Pak smíchejte mouku s kypřicím práškem na pečení a špetkou soli, směs prosejte. V další míse vyšlehejte rostlinný tuk Hera máslová příchuť s cukrem do hladké pěny a postupně přidejte všechna vejce jedno po druhém. Pak přidejte mouku a vše vyšlehejte do hladkého těsta. Nakonec přidejte strouhaný kokos a vše pečlivě smíchejte. Košíčky plňte lžící do 2/3 jejich obsahu. Pečte cca 20 minut. Zda jsou cupcakes upečené, zjistíte pomocí špejle – pokud se po zapíchnutí těsto na špejli nelepí, jsou upečené. Po vytažení z trouby nechte vychladnout.

5.9_Lovely_Bunnies_cupcakes9

Na krém ve vodní lázni rozpusťte bílou čokoládu. V další míse vyšlehejte rostlinný tuk Hera máslová příchuť s moučkovým cukrem. Nakonec do hmoty přidejte rozpuštěnou bílou čokoládu a vše pečlivě promíchejte.

Než se vám rozpustí čokoláda na vodní lázni, nakrájejte marshmallow na několik plátků, ze kterých budete vytvářet uši a tváře zajíčků. Pomocí lžíce navrstvěte na cupcakes připravený krém a posypte strouhaným kokosem. Z plátků marshmallow připevněte na krém uši a tváře a z rozpůlených rozinek vytvoříme oči.