Přejít k hlavnímu obsahu

Podzim podle Světa ženy

Info ikona
Podzim podle Světa ženy

Podzim a deprese ze sychravého počasí? Se Světem ženy nemá deprese šanci! Sepsali jsme pro vás pár tipů, jak si užít toto období, protože kdy jindy si užívat svůj kouzelný domov než právě na podzim?

Filmové večery

Neodbývejte se. Vytvořte si doma v obýváku opravdu zážitkovou podívanou. Vytáhněte deky a polštáře, upečte něco dobrého, připravte popcorn a nezapomeňte na nějaké drobné zobání. Každý z rodiny napište na papírek film, který byste nejradši viděli a potom náhodně losujte. Nikdo se nebude moct zlobit a vy si užijete rodinný večer!

Posezení s přáteli a svařákem

Pozvěte sousedy nebo nejlepší kamarády. Připravte svařák nebo svařený hruškový džus, připravte drobné občerstvení a naplánujte program. Zkuste společenské hry, prohlížení fotografií nebo vyrobte vlastní kvíz.

Dýňové šílenství

Podzim nám říká, abychom se pomalu uchylovali do svých domovů, stejně jako příroda se připravuje na zimní období. Dýně, šípky – to jsou nejoblíbenější aktuální suroviny, s kterými můžete doma kouzlit. Naučte se nový recept a zapojte celou rodinu. I společné vaření může být zábava!

 

Provoněný podzim aneb novinky ze světa vůní

svetzeny.cz

Nákupy z pohodlí domova online

Máte „shopping fever“, ale nechce se vám běhat po obchodních domech s rouškou. Nevadí. Nakupujte online a přizvěte si k tomu klidně kamarádku. Sklenička prosecca, notebook a nákupy můžou začít. Výhodou je, že se nemusíte líčit ani chystat.

Úklid v hlavě i doma

Podzim nás přímo vybízí, abychom uklidili všude. A když říkáme všude, myslíme i v nás samotných. Proberte „lejstra“, vyhoďte co nepotřebujete, pošlete dál oblečení, které jste na sobě dlouho neměla a zřejmě ani letos už si ho nevezmete, umyjte si důkladně boty, připravte podzimní dekorace a nezapomeňte i sama na sebe.

Nohy v teple a s knížkou v ruce

Klišé, ale která z nás to nemiluje? Čaj, vonná svíčka a nejnovější kniha, která nám dovolení uniknout z nynější reality.

 

Nemusíte nakupovat drahé potraviny. Tyto typicky české vám dodají energii i vitaminy

svetzeny.cz

Procházka

Venku už to sice není na dlouhé vysedávání, krátkou procházkou ale určitě nic nezkazíte. Nejen, že se provětráte a načerpáte novou energii, ale i vaše tělo vám poděkuje. Hýbejte se, ať už doma s aplikací na cvičení a nebo jděte do nejbližšího lesa.

Kreativní odpoledne

Vyzdobte si dům! Halloweenská party letos zřejmě nebude, ale děti zabavíte dlabáním dýně, která pak může zdobit vaši terasu či balkon. Na vycházce nasbírejte šípky, barevné listí a vyrobte si podzimní věnec. Návod najdete i v říjnovém vydání Světa ženy.

Šípkový čaj nebo marmeláda

Pokud vám dýně lezou krkem, zkuste šípky. Šípkový čaj nebo marmeláda jsou nejen lahodné, ale i zdraví prospěšné.

predplatsi.cz