Přejít k hlavnímu obsahu

Výjimka, která tu ještě nebyla: Kate a William se vyjádřili k aktuální situaci ve světě a vysloužili si uznání a slova díků

Info ikona
Kate a William

Královská rodina překvapila, když se na jejich oficiálním účtu objevilo vyjádření ohledně aktuálního dění na Ukrajině. Nebývá totiž zvykem, aby se William a Kate vyjadřovali k závažným konfliktům ve světě.

V tweetu, který zveřejnila dvojice William a Kate, napsali: "V říjnu 2020 jsme měli tu čest setkat se s prezidentem Zelenským a první dámou, abychom se dozvěděli o jejich naději a optimismu ohledně budoucnosti Ukrajiny. Dnes stojíme po boku prezidenta a všech ukrajinských lidí, kteří statečně bojují za budoucnost. W & C“

 

 

Když dva dělají totéž, není to totéž

Pár dní předtím byli Harry a Meghan zesměšňováni za podobnou zprávu zveřejněnou na jejich webových stránkách Archewell.

Stálo v něm: "Princ Harry a Meghan, vévoda a vévodkyně ze Sussexu, a my všichni v Archewellu stojíme s ukrajinským lidem proti tomuto porušení mezinárodního a humanitárního práva a povzbuzujeme globální společenství a jejich vůdce, aby učinili totéž."

Kritika na sebe nenechala dlouho čekat

Kritiku zahájil britský publicista Piers Morgan, který v reakci na tweetoval: „To Putina opravdu otřese“

Volodymyr Zelenskyj děkuje

Volodymyr Zelenskyj ocenil poselství prince Williama a Kate Middletonové o podpoře ukrajinskému lidu po invazi ruských sil minulý týden.

Ukrajinský prezident tweetoval ze svého oficiálního účtu, v němž uvedl, že on a jeho manželka jsou vděční za vzkaz Williama a Kate, ve kterém s láskou vzpomínají na jejich setkání v roce 2020. Zelenského tweet přichází ve chvíli, kdy se spolu s předními členy jeho vlády chopili zbraně na obranu hlavního města Ukrajiny město Kyjev před invazí ruských sil.

Prezident Zelenskyj napsal: „Olena a já jsme vděční vévodovi a vévodkyni z Cambridge, že v této klíčové době, kdy se Ukrajina odvážně staví proti ruské invazi, stojí při naší zemi a podporují naše statečné občany.

"Dobro zvítězí."

Newsletter

Svet Zeny logo

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.