Přejít k hlavnímu obsahu

Palác ukáže fanouškům dosud neviděnou fotografii princezny Diany

Info ikona
Diana

Fotografie je součástí nové expozice v Kensingtonském paláci a zobrazuje všemi milovanou princeznu Dianu z profil. Vyniká zde především její osobitý tvar nosu.

V bývalém sídle Kensingtonského paláce bude vystavena nová fotografie princezny Diany. Je to jeden z nejpozoruhodnějších snímků vystavených na "Life Through a Royal Lens", nové výstavě, která také obsahuje dosud neviděné fotografie královny Alžběty II. a prince Philipa. 

Slavný fotograf David Bailey nafotil černobílý portrét Diany, když seděla v roce 1988. Tehdy jí bylo 27 let. Kurátoři Historic Royal Palaces popisují její výraz jako „zdrženlivý, stoický a odvracející pohled od diváka“. Fotografii si původně objednala National Portrait Gallery, ale tento konkrétní rám byl až dosud v Baileyho soukromé sbírce.

"Pro mě je to nejsilnější ze snímků," řekla časopisu People kurátorka Claudia Acott Williamsová. Fotografie bude spolu s dalšími na výstavě k vidění od 4. března.

Další fotografie pocházejí z doby vlády královny Viktorie. Výstava představuje vztah mezi fotografy a královskou rodinou a zahrnuje portréty, upřímné snímky a momenty zachycené na oficiálních státních ceremoniích a událostech. Life Through a Royal Lens  také obsahuje několik obrázků z královských instagramových účtů a fotografie odeslané veřejností.

Fotografie jako nutná součást vládnutí

Acott Williams poznamenala, že královská rodina věděla, že médium fotografie bude důležité, a dodává: „Od té doby, co královna Viktorie a princ Albert poprvé přijali novou revoluční technologii fotografie, toto médium formovalo pohled světa na britskou monarchii.“

Newsletter

Svet Zeny logo

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.