Přejít k hlavnímu obsahu

Nejbohatší české celebrity: Vdova, která zdědila 900 milionů nebo textař, který prodal sázkovou kancelář

Víte, kdo patří mezi nejbohatší české celebrity? Některá jména vás možná překvapí, jiná nikoliv. Majetek některých z nich se odhaduje až na miliardy korun. S takovou sumou by klidně mohly vydláždit třeba Václavské náměstí. Pojďme si některé z nich společně představit.

Michal Horáček prodal sázkovou kancelář a do konce života nemusí sáhnout na práci

Textař, producent, novinář a podnikatel Michal Horáček je na první pohled obyčejný muž v pokročilém věku, u kterého by vás pravděpodobně asi ani nenapadlo, že disponuje tak vysokým finančním majetkem. Horáček nikdy neskrýval své přesvědčení o tom, že vydělávání peněz je samozřejmě příjemné, ale ještě větší radost mu přináší jejich zisk prostřednictvím sázení. Proto nikoho nepřekvapilo, když hned po pádu komunismu založil sázkovou kancelář Fortuna, kterou následně spolu se svými třemi kolegy prodali za téměř 2,4 miliardy korun. Sám svůj majetek odhaduje na přibližně 400 milionů korun. Své finance rád investuje do nemovitostí a je vlastníkem několika prosperujících firem v různých odvětvích. „Peníze dělají pro mě, ne já pro ně," zdůrazňuje.

Se svou rodinou si mohou dovolit téměř cokoli, co si kdy přáli. Mají například majetný komplex v Roudnici nad Labem, kde také trvale pobývali. Pořídili si i luxusní byt na Vinohradech, jezdí v autě značky Maybach 62 . Samozřejmě vlastní řidiče, protože jako uznávaná osobnost nemusí Horáček řídit sám. Navzdory tomu, že působí v showbyznysu již řadu let, o něm nejsou žádné výrazné skandály. Je možné, že právě v tom tkví tajemství jeho úspěchu?

Pavla Tomicová poprvé promluvila po téměř dvou letech o zradě manžela. Její slova jsou plná naděje a radosti

Jedna z nejoblíbenějších českých hereček Pavla Tomicová (61) prožila na Vánoce před dvěma lety peklo, které ji stáhlo na úplné dno. Nyní ale herečka opět dokázala objevit krásy života a její zřejmě jediné vyjádření, které poskytla, fanouškům vykouzlilo úsměv na tváři. Co Tomicová pronesla?
svetzeny.cz

Ivana Gottová po zesnulém Zlatém Slavíkovi zdědila stovky milionů

 Karel Gott byl naprostou legendou a miláčkem nejen českého publika. Za svou kariéru vydělal neuvěřitelných 900 milionů korun. Jelikož se zpěvák dlouhé roky potýkal se zdravotními problémy, myslel také na to, že své dědictví musí někomu odkázat. Když pak v roce 2019 podlehl akutní leukémii, veškeré jeho jmění získala jeho žena Ivana. To z ní dělá jednu z nejbohatších veřejně známých osobností v Čechách. V očích mnohých, včetně zpěváka a bývalého kamaráda Gotta, Milana Drobného, čelí kritice. Možná za to může velký věkový rozdíl, který mezi sebou partneři měli, možná něco jiného. Právě Drobný nazval Ivanu jako „nejlépe placenou zdravotní sestru na světě” (Ivana se totiž zdravotní sestřičkou vyučila, pozn. redakce). Astronomických 900 milionů, které měly po smrti Mistra přistát na účtu Ivany, veřejně kritizoval. Nezapomněl také dodat, že po jejím příchodu nastaly na Bertramce nové pořádky. 

Dluhy a exekuce se nevyhýbají ani slavným: Zdeněk Godla kvůli nim končí s herectvím, Marek Taclík vyhlásil osobní bankrot

Nezodpovědnost je dohnala. Zdeněk Godla (48) se s dluhy potýká dlouho. Vzhledem k tomu, že všichni jeho exekuce řeší, rozhodl se seknout s herectvím, aby zmizel z očí veřejnosti. Naopak Marek Taclík (50) svou prohru uznal, vyhlásil bankrot a snaží se z dluhové pasti vymotat pravidelnými splátkami.
svetzeny.cz

Moderátor Leoš Mareš miluje luxus a auta

Moderátor, influencer a zpěvák Leoš Mareš rozhodně nesmí v seznamu nejbohatších českých celebrit chybět. Za svou kariéru si dokázal vydělat pro obyčejné smrtelníky neuvěřitelné peníze. Kromě moderování, dlouhodobého působení v rádiu a koncertů ho živí také sociální síť Instagram. Tam ho sleduje 1,1 milionu sledujících. Pro Mareše jako obchodníka má toto číslo významnou hodnotu.

V rozhovoru pro časopis Forbes řekl, že toto vysoké číslo pro něj znamená jakýsi status. Podobně, jako když se člověk dostane do miliardářského žebříčku. Obrovský počet sledujících mu totiž otevírá dveře k dalším obchodům v rámci navazování spoluprací na této platformě. Za jednorázovou spolupráci si moderátor účtuje kolem 400 tisíc korun. A své vydělané peníze si také náležitě užívá. Právě na svém Instagramu se rád chlubí luxusními pobyty na dovolených, často sdílí nákupy v luxusních obchodech, nebo auta, která jsou jeho velkou vášní.

Svůj velký vliv na sociální síti ale využívá i tak, že se svou manželkou Monikou vymysleli tzv. „Dobroden", který každoročně pořádají 29. ledna. Hlavní ideou tohoto projektu je za každého sledujícího věnovat 1 korunu na určitý charitativní projekt. U Marešových tak každoročně lítají miliony korun na charitativní projekty, což u mnohých celebrit jen tak nevidí.

František Janeček je továrna na úspěch a peníze

František Janeček je známý producent a hledač talentů. V minulosti dlouho spolupracoval s Karlem Gottem, spolu se kterým založil agenturu GoJa. Je úspěšným autorem, a tedy i vlastníkem autorských práv řady hitů Michala Davida i Karla Gotta. Jako jedna z mála českých celebrit se díky astronomickým částkám, které má na svém účtě, může chlubit hned několika luxusními nemovitostmi ve Spojených státech. V Miami, kde se jim s bývalou partnerkou narodila dcera, vlastní byt. Přepychovou vilu pak má v Dominikánské republice, kam si rád jezdí od pracovních povinností odpočinout. 

 

Podívejte se na nejbohatší české celebrity
Zdroj článku