Přejít k hlavnímu obsahu

Hugh Grant slaví narozeniny a my díky němu věříme na lásku!

Info ikona
Hugh Grant

Hugh Grant dnes slaví 60 let a svým úchvatným vzhledem a koketním chováním okouzlil ženy po celém světě.

1994 "Čtyři svatby a jeden pohřeb"

V paměti mnoha z vás uvízl díky úspěšné komedii z roku 1994 „Čtyři svatby a jeden pohřeb“. Hugh Grant za hlavní roli získal Zlatý glóbus a stal se z něj mezinárodní lamač dívčích srdcí.

1999 "Nothing Hill"

V roce 1999 exceloval v legendární romantické komedii „Notting Hill“ společně s Julií Roberts. Při společné práci na filmu si Grant stěžoval, že hlas Julie je výrazně nižší než jeho. Přesto film získal mnoho ocenění včetně Britské komediální ceny a Britské ceny za soundtrack.

Chemie, kterou dokázali oba herci v hlavních rolích vytvořit na obrazovkách byla dechberoucí a Grantova šikovnost zahrát trapného, rozvedeného majitele knihkupectví byla ohromující.

2001 "Deník Bridget Jones"

Role Casanovy Daniela Cleavera nemohla nikomu padnout lépe než Hugh Grantovi. Spousta drzých komentářů pochází přímo od Hugh Granta a bylo jasné, že role je mu téměř šitá na míru.

2002 "Jak na věc"

Hugh Grant jako typický londýnský playboy – další ikonická role! V hlavní roli se měl původně objevit Brad Pitt, ale producenti si stáli za tím, že někdo tak atraktivní jako Brad Pitt by nepotřeboval využívat malé dítě, aby se seznámil.

2003 "Láska nebeská"

Slavná scéna, kde Hugh Grant tančí jakožto premiér, neměla vzniknout. Hugh si totiž stál po celou dobu natáčení za tím, že bude hrát vážného a seriózního premiéra, tedy razantně odmítl tančit na veselou píseň The Pointer Sisters. Až poslední natáčení den byl přemluven a vznikla tak scéna, která se stala legendární!