Přejít k hlavnímu obsahu

Energická Simona Peková: Herečka, jež si prošla v životě peklem, si podmanila diváky. Nyní znovu zazáří na plátnech kin

Před dvěma lety doslova zazářila na cenách Českých lev. Do té doby pro mnohé diváky neznámá Simona Peková (71) získala křišťálovou sošku a všechny si získala svou bezprostředností. Herečka neměla lehký život. Prošla si domácím násilím, potratem, a nakonec se stala svobodnou maminkou. Nikdy se ale nevzdala a je velkou bojovnicí. Po velkém hereckém úspěchu naskočila zpět na divadelní prkna, mihla se v seriálech a nyní se objeví na plátnech kin ve velmi očekávaném snímku.

Přidejte si Svět Ženy do oblíbených na Google zprávách

Velmi talentovaná dáma si na svůj velký večer musela dlouho počkat. Poté, co obdržela cenu Český lev, se jí obrátil život naruby a dle jejích slov to byl jeden z nejšťastnějších okamžiků. Simona má neskutečné charisma. Nejen tím si získala všechny na slavnostním večeru a diváci si říkali, kde se dlouhé roky skrývala.  

Peková je především divadelní herečkou

Na televizní obrazovce možná nebyla herečka tak známá, ale na divadelních prknech vždy excelovala. Jejím „revírem” je převážně brněnská scéna, kde ztvárnila nespočet skvělých rolí. Když si ji pak vybrali do filmu Přišla v noci, nabídku samozřejmě s nadšením přijala. V roli šílené matky Valerie byla Simona naprosto bezkonkurenční. Pokud jste film viděli, musíte uznat, že to byl opravdu herecký koncert. Po zásluze pak byla Peková nominovaná na cenu Český lev. Před dvěma lety si pak křišťálovou sošku odnesla a zrodila se velká hvězda.  

„Trilobit" ze sklepa si podmanil všechny diváky

Herečka si musela počkat skoro až do sedmdesáti let, než mohla svůj velký talent přenést na plátna kin. Ale nikdy není pozdě. „Vykopali mě jako trilobita ve sklepě našeho HaDivadla a vynesli mě na světlo. Takovou babku vyhrabali a ono to vyšlo,“ pronesla Simona s úsměvem pro média po získání prestižní ceny. Svým bezprostředním projevem všechny dostala a její jméno se začalo skloňovat v superlativech. Pro herečku to byl jeden z nejšťastnějších dnů v jejím životě.  

Mohlo by se vám líbit

Herečka Miroslava Pleštilová: Kdysi byla idolem mnoha mužů. Před kariérou dala přednost rodině a nyní znovu září na televizních obrazovkách

V osmdesátých letech se bez ní neobešla žádná pohádka či televizní film. Miroslava Pleštilová (60) hrála především princezny, odvážné vesnické holky a temperamentní, ale také nešťastné ženy. Všechny okouzlovala svou krásou a milým chováním. Kariéru měla skvěle nastartovanou a muži jí leželi u nohou. Osudovou láskou se sympatické herečce stal kolega ze školy. Když pak přišly na svět děti, rodina se pro ni stala vším a práci před kamerou začala pomalu odsouvat. Později začala vyučovat na „své” vysoké škole a nyní naskočila do oblíbeného seriálu.
svetzeny.cz

Simona se stala svobodnou matkou

Nejhezčí okamžik pro ni byl samozřejmě příchod dcery na svět, i když to pro ni tehdy nebylo vůbec jednoduché. „Otěhotněla jsem snad v třiceti sedmi letech. To se všichni v té Náměšti a Třebíči dívali. A do toho všeho herečka! Moje maminka vždycky říkala: Bože můj, Simonico, co zase řeknou lidi!” vzpomínala Simona v Show Jana Krause, že byla svobodnou matkou. „Objevila jsem takového krásného chlapce v zahraničí. Říkala jsem si: To bude nádherné. Filmový festival, léto,” uvedla herečka, jak došlo k seznámení s otcem její dcery Sáry. 

Herečka si prošla domácím násilím i potratem

Se svou holčičkou, která je dnes už dospělou ženou, má krásný vztah. Sára je pro ni vším a je jediné, co na světě má. Předtím, než se stala maminkou, si však Simona prošla peklem na zemi. „Moje manželství trvalo pouze rok a dva dny. Zato rozvod byl na dlouhé lokty. Nerada na to vzpomínám, to se opravdu dva nepotkali. Prožila jsem i domácí násilí, potrat, utíkala jsem, ukrývala se a tak dále,” popsala herečka pro Novinky.cz, že ve svém životě partnera v současné chvíli nemá a ani nijak nevyhledává. Upřímně totiž přiznává, že jakmile se zamiluje, ztrácí samu sebe a stává se pokornou služkou, jež by muži dala naprosto vše. 

Čtěte také: Nelehký osud královny dětských srdcí Haničincové: Násilí, deprese, alkohol v kombinaci s léky a předčasný odchod za velmi nešťastných okolností

Úsměvem na obrazovce maskovala Štěpánka Haničincová (†68) velkou bolest v duši. Dětství prožila s násilnickým otcem, zemřel jí bratr, komunistický režim jí později zakázal vystupovat v televizi a dětmi milovaná královna vyprávění léčila deprese prášky, které zapíjela alkoholem.

Energická herečka má na stárnutí jedinou radu. Spánek

Přes všechna životní úskalí je Simona velice silnou ženou, která se jen tak něčeho nezalekne a dokáže všemu čelit s hlavou hrdě zvednutou. Stále si zachovává neskutečnou energii, šmrnc a jiskru v oku. Těžko uvěřit, že kdysi byla kulaťoučká. „Dříve jsem byla boubelatá paní, vážila jsem 78 kilo a měla jsem prsa číslo pět, vlasy do půl zad. Teď jsem takový vychrtlý mládenec a přezdívku mám skeleton,” smála se Simona pro magazín Lifee.cz. Herečka vypadá skvěle a na stárnutí má jednoduchý recept. „Moje maminka mi vždycky říkala, že kdo spí, ten nestárne. Dobrý spánek je podle mě alfa omega všeho,” dodala Peková, která prý nemá problém si vychutnat klidně desetihodinový spánek.  

Pokud nemáte čas zajet za Simonou do jednoho z brněnských divadel, můžete si zajít na film Říkají mi Lars, který právě startuje v kinech. Herecké obsazení zaručuje kvalitní zábavu a Simona opět rozjede svůj koncert. Ve zmiňovaném filmu hraje hlavní roli Martin Hofmann. Věděli jste, že jeho velká láska s Jitkou Čvančarovou skončila kvůli nevěře?

Simona Peková je vynikající herečka a velice silná žena
Zdroj článku
×