Přejít k hlavnímu obsahu

Český slavík se oficiálně poslal ke dnu: Marta Jandová napsala "Všechny nás zneužil". Proti se staví i další české hvězdy

Info ikona
Janeček

Český slavík otřásl hudebním světem. Nešťastný projev Karla Janečka rozdělil celebrity na dva tábory. Jedni jeho projevů tleskají, druzí se distancují od soutěže. Co je ale nejdůležitější – Český slavík nebyl o muzice.

Jak moc Český slavík zasáhl český hudební průmysl, to si můžete jenom představovat. Jisté je jedno, rozdělil všechny a nebyl k tomu ani potřeba projev rappera Řezníka. Když se česká hudební scéna dozvěděla, že je obnovena tato oblíbená divácká anketa, jásala. Mnoha z nich ovšem úsměv na tváři nevydržel dlouho. Označili galavečer za "kampaň" a distancovali se od celé akce.

Marta Jandová

"Myslela jsem si, že to pan Janeček myslí dobře. S hudbou. Netušila jsem ale, že si Slavíka koupil, aby se v živém přenosu sám zpropagoval. Když začal mluvit o svém algoritmu, myslela jsem si, že je to nějaká sehraná scénka s moderátory. Potom ale začal se svým “prezidentským” proslovem o tom, jak je naše země rozdělena. Musím říct, že nás tím proslovem rozdělil ještě víc. A tím dal i Slavíkovi smrtelnou ránu. Všechny nás zneužil. Nás hudebníky před pódiem i vás diváky před televizní obrazovkou. Teď nemluvím o tom, co bylo součástí proslovu. Mluvím o tom, že se tam postavil jako Spasitel. Jako megaloman a blázen. A jako kandidát na prezidenta, kterým by chtěl být. A to vše pod kabátkem hudebních cen. Je mi nepříjemné, že jsem u toho byla. Zvlášť potom, co jsem se dozvěděla, že jeho spot běžel v každé reklamní pauze. Šli jsme tam s manželem, abychom se pobavili. Abychom pozdravili kamarády a užili si hezký večer. Ne proto, abychom se stali součástí jeho kampaně," napsala na svůj instagram oblíbená zpěvačka Marta Jandová. 

 

Tomáš Klus

Tomáš Klus se akce ani nezúčastnil a avizoval dopředu, že první důvod je zřejmý a druhý se sám ukáže. "Dobrou polovinu prostoru (pozvánky, pozn. red.) zabíral obličej hrdého Mecenáše a slogan a jeden by si klidně pomyslel, že se zase blíží nějaké volby. Totéž se dělo se spoty v televizi; neříkaly kdo bude hrát, kdo soutěžit, ale kdo to platí," napsal Tomáš a mimo jiné dodal: "Viděli jsme koupenou kulturu sloužící budování kultu osobosti a.. A nic. Opravdu vám to nevadilo? Zdůrazňuji, že neřeším obsah sdělení Mecenáše, ale skutečnost, že k tomu, aby se mohl dle svých slov vyjádřit svobodně, zbavil svobody to nejsvobodnější možné - umění a umělce. Když pak, jako třešničku na dortu a potvrzení svého záměru - zneužít akci v osobní, nikoli společenský prospěch - zapomněl po svém projevu předat hlavní cenu, protože přece to nejdůležitější už bylo, už tam byl a řekl, co potřeboval.. Mělo přijít přinejmenším pohoršené zašumění, ale nestalo se nic, přitom se toho stalo tolik! Hudební scéna beze vzdoru sledovala, jak si tu další miliardář kupuje pozornost společnosti a rozjíždí kampaň."

Celý příspěvek Tomáše Kluse si můžete přečíst pod jeho fotografií.

Kuba Ryba

Zpěvák skupiny Rybičky 48 si nebral servítky a napsal: "Gratulujeme klukům @miraimusic k prvnímu místu,mají to zasloužený?❤️ Od proslovu Janečka už se mi chtělo jenom blejt…"

Aleš Háma

Aleš Háma celý večer moderoval a i on se vyjádřil k celé situaci: "Chtěl bych jen říct, že ani jako průvodce, tak důležitým večerem nemám absolutně žádný vliv na to, co kdo na jevišti během přenosu řekne, a ne vždy s vyřčeným souhlasím!!! Snad víte, o čem mluvím a Řezník to není (ten se bohužel přišel jenom zviditelnit a zvrací-li při poslechu český muziky, tak musel mít pod svým místem dost nablito:) Píšu to proto, že jsem si u projevu toho, jehož jméno se nesmí vyslovit, představoval, jak se na to tváří třeba sestřička po 12 hodinový službě na covidovým odděleni...Proste si myslím, že jsou pořady, které mají sloužit hudbě a oslavovat ji...nic víc, nic míň...ještě jednou díky všem..."

Newsletter

Svet Zeny logo

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.