Přejít k hlavnímu obsahu

Uklízení bude hračka díky jednoduché metodě: Musíte umět dobře organizovat a také škatulkovat

Info ikona
Úklid

Trápíte se s úklidem a vždy máte osypky, jen si vzpomenete, co vás čeká? To se může stát minulostí, pokud začnete svoje úklidy tak trochu rozdělovat, organizovat a škatulkovat.

Rutiny poskytují bezpečnost. Ale rychle se stanou nudnými. Z tohoto důvodu stojí za to znovu a znovu "zpochybňovat" naše zvyky. Nové způsoby myšlení mohou i z nudných úkolů, jako je uklízení, udělat něco vzrušujícího – nebo je alespoň zefektivnit.

Díky těmto trikům je uklízení zábava

Mnoho lidí rádo rozděluje své projekty do několika kroků. Zejména při udržování pořádku a celkovému úklidu se hora úkolů nezdá tak zahlcující. Pokud se v tomto přístupu poznáváte, tematické dny jsou pro vás to pravé!

Škatulka: Úklid podle místností v domě či bytě

U zónového čištění přesně specifikujeme, která lokalita se který den uklízí. V den "ložnice" například vyměníme lůžkoviny, vysajeme koberec a vyčistíme skříně i zdrcadlo. Toto rozdělení nejen pomáhá udržovat přehled, ale také se vám každý den odmění spolehlivě uklizeným prostorem. Pokud bude rutina udržována dostatečně dlouho, budete se ve vašem domově neustále cítit přímo dokonale!

Příklad: Vyberte si pondělí pro ložnici, úterý pro koupelnu, ve středu doveďte k dokonalosti vaši kuchyň, ve čtrvtek si vezměte na paškál obývací pokoj a tak dále.

 

Škatulka: Tématický úklid

Je také užitečné rozdělit vágní termín „uklízení“ na přesné úkoly. Například nastavením jednoho dne v týdnu jako "dne podlah," kdy vytřeme a vysajeme všechny podlahy v domě. Na druhou stranu v den utírání prachu jsou všechny povrchy zbaveny žmolků, které se hromadí příliš rychle - majitelé psů a koček by nyní měli vědomě přikyvovat. Navíc můžete jednou za měsíc zavést důkladný úklidový den, kdy se například čistí lišty, odpady a další.

Závěr

Nakonec nás podobné triky nejen udržují v duševní kondici, ale také účinně brzdí domácí chaos. Tak to rozhodně stojí za vyzkoušení!