Přejít k hlavnímu obsahu

V roli hostitelky, 1. díl: Na prvním dojmu záleží

Slavíte narozeniny nebo jen milujete party? Pak je jednou z možností uspořádat večírek doma. Jak na výzdobu, na co nezapomenout a co rozhodně nedělat, s tím vám poradíme.

Předsíní či halou to začíná

Pokud chcete na své hosty opravdu zapůsobit, je třeba myslet komplexně. Nesoustřeďte se pouze na stůl, kde budou vaši hosté sedět, i když je velmi důležitý, není to jediné místo, na které byste se měla soustředit. První dojem vzniká již při vstupu do bytu. Možná to zní samozřejmě, ale máte volné háčky na kabáty nebo  věšák pro pověšení svrchního oblečení? Vaše kabáty si pro tento večer ukliďte do skříně a nechte místo na věšáku pouze hostům. Pokud očekáváte hodně hostů, kupte si stojací věšák, který rozložíte jen v případě potřeby.

Designové lucerny pro atmosféru

Pokud následuje hned po předsíni či hale obývací pokoj, můžete se zabývat již jen jím. Pokud však budou hosté procházet ještě dalšími místnostmi, doporučujeme pouze menší tematická světla. Co třeba  designové lucerny? Nemusíte pak nutně místnosti uklízet, ani nechávat nahlížet do svého soukromí. Byt okamžitě získá atmosféru, kterou umí dodat jen umně rozsvícené světelné body v atraktivních lucernách.

HOST_01_kopieREV

Doplňte stávající sedací sestavu

Obývací pokoj bude hlavní místností, která si zaslouží nejvíce pozornosti. Soustřeďte se na stůl a sedací nábytek. Někdy je třeba doplnit stávající sestavu o  odkládací stolky chytře rozmístěné po místnosti, na které můžou hosté odkládat skleničky či si nabrat některé z připravených občerstvení. Když zvolíte sety stolků, dají se použít i jako  stoličky pro krátkodobé sezení.

Vaše tajná zbraň

Je pořádání večírku vaší parketou? Pak můžete party posunout na vyšší úroveň a obsloužit své přátele z tajné skrýše, to bude originální! Nabídněte alkohol z kufru! Ano, vaše tajná skrýš je tajemný kufr postavený v rohu místnosti. Naleznete v něm vše, co budete potřebovat, prostor na vína, láhve tvrdého alkoholu pro rychlejší start večírku, k tomu příslušné skleničky a zásuvky pro otvíráky a další drobné příslušenství, bez kterého se při servírování sklenky lahodného moku neobejdete.

HOST_02_kopieREV

V dalším díle poradíme s výběrem jednotlivých typů skleniček pro alkohol, designové nádobí a další bytové doplňky přímo určené pro váš slavnostní stůl.