Přejít k hlavnímu obsahu

Byt pod střechou

U většiny novostaveb slouží podkroví již od začátku k bydlení, stále však zůstává mnoho starších rodinných nebo činžovních domů s dosud nevyužitými půdními prostory.

V domech s dřevěnými krovy pro výstavbu půdních bytů nejlépe vyhovuje technologie suché výstavby. Nejběžnější je využití lehkých konstrukcí ze sádrokartonu. K poněkud novějším materiálům patří homogenní dřevovláknité desky Fermacell ze směsi sádry a celulózových vláken z rozemletého papíru. Oproti sádrokartonu lze tyto desky v půdních vestavbách a střešních nástavbách používat i na nosné konstrukce. Díky impregnaci jsou vhodné do místností s větší vlhkostí (zejména koupelen a kuchyní), jsou pevné, mají výborné akustické vlastnosti a vysokou požární odolnost. Nezanedbatelnou výhodou je i rychlost montáže a možnost vedení všech instalací v příčkách.

Náš tip: Pro větší komfort v podkroví je dobré vybavit střešní okna venkovními stínicími doplňky. K nejúčinnějším patří jednoduchá venkovní roleta, která v horkém dni výrazně sníží prostup slunečního tepla.

Foto: Depositphotos (1)