Přejít k hlavnímu obsahu

Jarní detox? Ne tento rok!

Výzev kolem nás je nespočet. Tělo je nutné detoxikovat, pročistit, zbavit toxinů. Shodneme se, že na detoxikační kúry má každý svůj názor. Letos ale lidstvo zasáhlo virové onemocnění a detox není na pořadu dne. Ba naopak!

Nosíme roušky, myjeme si ruce, dezinfikujeme naše domovy a snažíme se virové nemoci zabránit, co nám síly stačí. V tomto boji hraje důležitou roli náš imunitní systém, který není dobré oslabovat například detoxy a půsty.

Kvalitní stravování a přísun vitaminů je základ pro dobře fungující imunitní systém. Prozradíme vám, proč je lepší letošní detoxikační proces vynechat.

Jaro vnímáme jako nový začátek a start. Spousta z nás se rozhodne běhat, zhubnout nebo zdravěji jíst. Začínat detoxikační kúrou se jeví jako dobrý nápad, ovšem není pravda, že by naše tělo potřebovalo za každou cenu detox, aby se očistilo a správně fungovalo. Náš přirozený detoxikační systém ( játra, ledviny, kůžefunguje neustále a pomáhá nám bojovat se škodlivými látkami v našem těle.

 

Detox oslabuje imunitní systém. Tělo se sice vyčistí, je ale náchylnější k virovým onemocněním, kterým se, nyní o dost více, snažíme vyhnout. Není tedy vhodné naše tělo nutit do detoxu, ale naopak mu dodávat vitaminy a prospěšné látky, abychom náš imunitní systém posílily. I tady platí, že čeho je moc, toho je příliš. Vitaminy ano, ale v rozumném množství. Tělo zatěžuje i ve chvíli, kdy do těla dodáváme přehnané množství vitaminů a tělo je musí zpracovávat. Nadbytek stejně vyloučí a nevyužije.

 

Přečtěte si, kterých sedm potravin patří mezi skutečné pomocníky v získávání lepší imunity, zde.