Přejít k hlavnímu obsahu

Nemoc vyčtená z očí

Kukadla o nás dovedou vypovědět hodně. Zračí se v nich naše životní zkušenosti a pocity, ale také choroby, o nichž zatím možná ani nevíme.

Pod názvem iridologie se skrývá diagnostická metoda přírodní medicíny, která zjišťuje informace o zdravotním stavu člověka. Využívá k tomu naše oči, přesněji řečeno znaménka, značky a barvy v duhovce, panence a očním bělmu. První zmínky o iridologii pocházejí již ze staré Číny, ale jako lékařská metoda se začala používat v polovině 18. století v Maďarsku.

POMŮŽE A NEBOLÍ

Jde o naprosto bezbolestnou a přirozenou proceduru, která se významně uplatňuje jako prostředek časné prevence nejrůznějších onemocnění. Díky výsledkům iridologického vyšetření se můžete zaměřit na „problematickou“ část těla, popřípadě změnit své návyky a upravit životní styl.

JAK FUNGUJE

Podle iridologické teorie není oko jenom „oknem“ do duše, ale i mapou celého těla. Oči jsou totiž prostřednictvím nervových vláken propojeny se všemi částmi organismu. Jednotlivé orgány tudíž mají v oku svá reflexní nervová zakončení. Když je určitá část těla oslabena, projeví se to právě v oku. Nejčastěji prostřednictvím změny pigmentace a projasnění, změnou tvaru duhovky či panenky, uvolněním vláken duhovky a dalšími znaky.
Procedura je z pohledu pacienta velmi jednoduchá. Odborník vám pomocí speciálního přístroje vyfotí obě oči. Poté vás čeká vyšetření duhovky, panenky i očního bělma. Na jeho konci je podrobná zpráva o vašem zdravotním stavu a doporučení individuální terapie. Ta zahrnuje úpravu jídelníčku, pitného režimu či další metody alternativní léčby. Při zjištění závažných problémů vám terapeut doporučí vyhledat odborného lékaře. Vyšetření však není vhodné pro děti, u nichž se barva duhovky mění, a také pro osoby po očních operacích.

VĚDA, NEBO POVĚRY?

Možná považujete iridologa za šarlatána. Přitom je to odborník stejného „druhu“ jako třeba homeopat či bylinkář. Ve světě je tato metoda využívána více než u nás. V USA, Kanadě či Austrálii se dokonce vyučuje na fakultách medicíny. Pokud jdete za iridologem a chcete mít jistotu, že je profesionál, vyžádejte si certifikát o jeho členství v Asociaci českých iridologů a naturopatických konzultantů. Informace hledejte na www.acink.cz.

Foto: Depositphotos (1)