Přejít k hlavnímu obsahu

Podzimní drinky hladí po duši: 5 tipů

Na podzim nás kromě sychravého počasí a viróz často trápí špatné nálady a deprese. Neutápějte je v alkoholu, máme pro vás tipy na lepší nápoje, které posílí tělo i duši.

Galerie: Podzimní drinky hladí po duši: 5 tipů

* Exotický nápoj Chai Latte je trendy – do tuzemských kaváren dorazil ze světových metropolí a ihned si získal řadu ctitelů. Nejlépe chutná teplý nebo horký a pro podzimní večery je jako stvořený. O co vlastně jde? „Objednáte-li si Chai Latte, dostanete kombinaci silného čaje a plnotučného mléka, již výrazně doplňuje směs vybraného koření. Nejčastěji se používá kardamom, který má aromatickou, jemně pikantní chuť, a navíc podporuje zažívání. Mezi obvyklé přísady však patří také skořice, zázvor nebo hřebíček. Užívané koření se lišilo i v samotné Indii, odkud Chai Latte pochází. Tamní kuchyně je velice pestrá a v každém regionu se nápoj koření jinak. Pro CrossCafe jsem zvolil recepturu se zeleným čajem obsahující zázvor, hřebíček a skořici s decentním přídavkem pomerančového květu,“ říká Luboš Martínek, šéfbarista sítě kaváren CrossCafe (www.crosscafe.cz). Chai Latte se dochucuje medem nebo hnědým třtinovým cukrem. 

* Bubbleology jsou bio přírodní drinky, který mají díky blahodárným účinkům zeleného čaje antioxidační účinky a jsou skvělou alternativou osvěžujících a energetických nápojů (www.bubbleology.cz). Do konce října máte příležitost vyzkoušet limitovanou podzimní edici: Sweet Vanilla Cherry (speciálně připravený zelený čaj s jasmínem, třešně s vanilkou a tapiokové perly), Fresh Ice Cucumber (okurka, zelený čaj s jasmínem a jablečné želé) a dětský hit Marshmallow Bubble Symphony (sladká chuť žvýkaček a marshmallow s jemnými tóny zeleného čaje s jasmínem + praskací kuličky s jahodovou příchutí, které se nasají barevným brčkem ze dna kelímku).

* Síť freshbarů Mangaloo (www.mangaloo.cz) připravila pro tento čas speciální džusy, jejichž základ je v podzimní zelenině (mrkev, řepa, celer…). Vitaminové bomby nejen posílí imunitu a dodají energii, ale také skvěle chutnají. Můžete zkusit Drsný zeleninový fresh (čistě ze zeleniny), Jemný zeleninový fresh (říznutý jablkem – takový zeleninový „pro začátečníky“) nebo třeba Zeleninový fresh mrkev-pomeranč-zázvor, který je zásobárnou vitaminů a minerálů, takže posílí imunitu a pomůže ve zdraví přečkat zimu. Zeleninové drinky jsou vhodné i pro redukční diety a detoxikační kúry.

* Kvalitní čajová značka Ahmad Tea London připravila speciálně pro podzimní čajové dýchánky perfektní vzpruhu pro imunitní systém i psychickou kondici. Vyzkoušejte ovocnou směs Šípek a třešeň (posílí imunitu i trávicí systém) nebo čajovou směs Citron a zázvor (prohřeje a dodá vitamin C).

* Oblíbená čajová značka Pickwick se pro letošní podzim rozhodla pro prémiovou řadu Pickwick Exclusive Moments, inspirovanou krásou přírody, dávnými civilizacemi a starověkými procedurami. Čtyři nové exkluzivní čajové směsi vám pomohou najít rovnováhu, dodat si vitalitu a prožít chvíli pohody s povznášející chutí dávných rituálů. Rozhodnete-li se pro dárkové balení, máte možnost okusit tři varianty, a ještě získat zajímavý čajový set.

Foto: Depositphotos (1), CrossCafe (1), Bubbleology (1), Mangaloo (1), Ahmed Tea (1), Pickwick (1)