Přejít k hlavnímu obsahu

Mini, midi nebo maxi? Vyberte si správnou délku sukně!

Všechny tři délky jsou aktuálně trendy a ve všech můžete být okouzlující. Je ale potřeba znát pravidla, jak sukně různých délek nosit a s čím je kombinovat! Důležitým "doplňkem" je určitě i špetka soudnosti, abyste si zbytečně nezpůsobila módní faux pas. Poradíme vám, která délka se hodí právě pro vás!

Různé příležitosti vyžadují i různé outfity. S jednou sukní, kterou nosíte v létě na koupaliště, těžko vystačíte, když budete chtít jít třeba do divadla. Pořiďte si tedy sukně různých délek a stylů, ať můžete vždy zvolit tu nejvhodnější!

Mini

Mini délka dnes není pouze ve variantě sukní, ale i kraťasů. Nošení této délky vyžaduje hezké nohy, odvahu, ale především sebevědomí. Ne každý se v této délce cítí dobře, jiní se v ní cítí skvěle. Vždy je potřebná jistá dávka sebekritiky. Vždy zde platí, že délka může být nejkratší pouze tak, aby prostředníček vaší podél těla volně spuštěné ruky končil tam, kde lem minisukně. 

Midi

Midi, jinak také délka do poloviny lýtek, může vašemu outfitu dodat dávku šmrncu, ale může váš model nebo dokonce postavu naprosto zdeformovat. Asi nejvíce sexy je tato délka v kombinaci s  pouzdrovým střihem a vysokými podpatky, což mohou nosit i dámy se širokým pasem. V  podobě áčkového střihu je tato délka poměrně málo slušivá, je zapotřebí mít štíhlá lýtka a nejlépe delší nebo dlouhé nohy. Nabírané a vrstvené sukně v této délce lichotí potom opravdu snad jen modelkám nebo ženám, jež se pyšní naprosto neuvěřitelně štíhlými nohami a úzkými boky. 

Maxi

V  jistém úhlu pohledu by se tato délka mohla zdát nejuniverzálnější, ale rozhodně se jedná pouze o zdání. Rozhodně je třeba být majitelkou dlouhých nohou nebo množství podpatků. Sukni je většinou možné nosit do pasu, ale į na bocích. Obecně však platí, že pokud je volná, rozšiřuje boky, a tedy může jít o nežádoucí efekt. Pokud sukni raději nosíte v pase, není tolik důležitá délka nohou, jelikož vám pár centimetrů přidá i tělo, v  tomto případě rozhodně zastrčte tričko dovnitř sukni, aby nebyl porušen žádoucí efekt prodloužení dolní partie těla. Maxi sukni, kterou umístíte na boky, doplňte topem na tělo, jeho zastrčení pod sukni nebo vytažení je v  tomto případě otázkou celkového vyznění outfitu.