Přejít k hlavnímu obsahu

Vznášejte se a cvičte

Ve špičkovém cvičebním systému Redcord se opravdu vznášíte – jako artisté zavěšení na lanech. Ale nebojte se, jste sotva metr nad zemí a jde o léčebné, rehabilitační i relaxační cvičení.

Redcord je původem skandinávský rehabilitační systém, který skvěle pomáhá při chronické bolesti zad, ramen, krku nebo kloubů, zpevňuje tělo a celkově zvyšuje kondici. Zlepšuje stav svalů (zkrácené protahuje, ochablé – včetně pánevního dna – posiluje), zvyšuje rozsah kloubní pohyblivosti, odstraňuje blokace páteře. Výborně funguje také po operacích páteře a implantacích kloubních náhrad (popřípadě v poúrazových stavech). Používá se i při vadném držení těla, skolióze či hyperlordóze…

Při tomto cvičení ani neležíte, ani nesedíte, ani nestojíte, ale doslova visíte – a to na červených popruzích (proto se zařízení říká „red cord“). V závěsu se tělo vznáší ve vzduchu, je úplně odlehčené, a může tak „nenápadně“ procvičovat nejrůznější klouby a svalové skupiny.

Na základě velmi přesného funkčního vyšetření stanoví fyzioterapeut „slabé články“ vašeho pohybového aparátu, na něž se pak soustředí. Terapie je velmi individuální a vyžaduje aktivní spolupráci klienta. Popruhy slouží jako pomocná ruka fyzioterapeuta, který s jejich pomocí ovlivňuje jak umístění klienta, tak úroveň zátěže a směr pohybu. „Takové cvičení je velmi efektivní a umožňuje rehabilitovat i lidem, kteří by kvůli bolesti některé pohyby vůbec nebyli schopni vykonávat,“ říká MUDr. Ljiljana Marič, ředitelka léčebné péče v Lázních Bohdaneč, kam se za touto formou rehabilitace či relaxace můžete vypravit. Více informací najdete na www.llb.cz.

Foto: www.llb.cz (1)