Přejít k hlavnímu obsahu

Šlápněte do pedálů! Čím vám jízda na kole prospívá?

Sport, cyklistika a pohyb vůbec by měly být pro každou z nás samozřejmostí. Typická otázka většiny cyklistek zní: Je to vůbec vhodný sport pro něžné pohlaví? Odborníci na lidské tělo říkají jednoznačně ano! Přečtěte si, čím vám jízda na kole prospívá a na co byste si měla dát naopak pozor!

U kola se může stát vaše láska na celý život. Podíváte se na spoustu krásných míst, získáte nezapomenutelné zážitky a v neposlední řadě i dobrou fyzičku. Tak na nic nečekejte a šlápněte do pedálů!

Proč se stát bikerkou?

1. Podle lékařů je jízda na kole jednou z nejlepších sportovních aktivit, je vhodná pro všechny věkové kategorie a začít může každý bez ohledu na kondici.

2. Kolo nevyužívá celkovou váhu těla, proto nezatěžuje kloubní systém tolik jako jiné aerobní aktivity.

3.Cyklistika je pro tvarování ženského těla lepší než třeba běh. Nevěřte fámám o příliš silných stehnech, je to čirý nesmysl. Pro aktivní spalování tuku se doporučuje právě jízda na kole.

4. Vyjížďky na kole znamenají zdravý pohyb ve volné přírodě. Následuje příjemný pocit únavy, chuť na dobré jídlo a podobně, zkrátka radost z pohybu a ze života.

5. Cyklistika plní i svou společenskou roli. Přinese vám více společných zážitků s vaším partnerem či přáteli.

Slabé stránky

Nic se nemá přehánět. Extrémně dlouhé jízdy na kole mohou způsobit gynekologické obtíže. Mohou se dostavit bolesti zad způsobené špatnou geometrií kola a vašeho posedu. Může dojít ke vzniku svalové nerovnováhy – to už je ale katastrofický scénář. Při jízdě na kole se nevyhnete ani pádům. Připravte se tak na občasné škrábance a modřiny.

Nepřeceňujte své síly

Stejně tak jako my po zimě cítíme jarní únavu i naše svaly jsou ztuhlé a unavené. Nechtějte tedy hned napoprvé podat maximální fyzický výkon a začínejte sportovat pěkně pozvolna, aby tělo mělo možnost si opět zvyknout na větší zátěž. Pokud si přece jen nějaký sval natáhnete, sáhněte spíše po přírodní kosmetice. Takzvaná antiflogistika jsou vhodná při drobnějších zdraněních nebo svalovému přetížení. Na bolavé svaly zkuste třeba hojivý gel SPORT Bio Active, který pomáhá k regeneraci tkání.

Pohodlí a bezpečí!

Při výběru kola si nechte poradit od partnera nebo ve specializovaném obchodě. Oblečení si ale raději vybírejte s kamarádkou. Partner by možná nepochopil, jak moc je pro vás důležité, aby vám to na kole slušelo.