Změnit operátora? Žádný problém!

Platíte nevýhodný tarif, nejste spokojeni se svou smlouvou nebo celkovým přístupem operátora? Zatím klienti neměli mnoho možností, jak změnit svého poskytovatele služeb bez dlouhého vysvětlování, přemlouvání, v horších případech také vidiny nepříjemných sankcí. Novela zákona o elektronických komunikacích nabízí zcela jiné podmínky. 

Ušetřete

Od 1.4.2020 si můžete převést svoje telefonní číslo k jinému operátorovi. Zkracuje se i původní lhůta na převedení číslo z 10 na pouhé 2 dny. Za zrušení závazků potom nezaplatíte nic nebo maximálně 5 % ceny ze zbývajících plateb při smlouvě uzavřené na dobu určitou. Ušetřit tak můžete vskutku hodně peněz. Operátoři často nabízejí tarify, které převyšují částku 1 000 Kč a obsahují služby, které nevyužijete. Pokud pro komunikaci s rodinou a přáteli využíváte aplikace jako Viber, WhatsApp nebo Messenger, stačí vám pouze připojení k internetu. 

Při přechodu od stávajícího operátora s vlastním číslem bude nově stačit, aby zákazník informoval o změně pouze nového operátora, který za něj změnu vyřídí. Stačí uvést telefonní číslo a ověřovací kód účastníka, který bude generován stávajícím operátorem ke každé SIM,“ vysvětluje Jan Schmiedhammer, ředitel mobilního operátora SAZKAmobil a Finančních služeb Sazky, a dodává: „Velkou úlevou budou nově pro zákazníky především výhodné podmínky, díky kterým nemusí na změnu operátora doplácet. Pokud si zákazník požádá, je operátor povinen vrátit nevyčerpaný kredit u předplacené karty. U předčasného ukončení smlouvy s operátorem potom neplatí žádnou pokutu, pokud smlouva trvá alespoň tři měsíce. V případě, kdy je trvání smlouvy kratší než 3 měsíce, je stanoveno odstupné ve výši 5 % zbývajících měsíčních plateb.”

U SAZKAmobilu všechny tarify do 500 Kč

Rozhodli jste se vyzkoušet díky  bezproblémovému přenosu čísla nové možnosti a přejít na levnější tarif? Třeba u SAZKAmobilu si nyní můžete vybrat z nové generace 4 Šťastných tarifů. Všechny tarify pořídíte max. do 500 Kč a i u toho nejlevnějšího za 99 Kč máte k dispozici data. Nebo můžete využít i předplacené služby, kde určitě oceníte obměněnou nabídku datových balíčků, díky které získáte data za nejnižší cenu na trhu. „Novela zákona o elektronických komunikacích, která vstoupí v platnost 1. dubna, umožní zákazníkům ostatních operátorů přejít na naše tarify bez pokut. Změny vychází vstříc i zákazníkům, kteří si při změně operátora chtějí ponechat své mobilní číslo. Celý proces přenosu čísla bude ještě rychlejší a jednodušší. Naši nabídku cílíme především na zákazníky, kteří už přišli na to, že si nepotřebují platit drahé neomezené volání, které stejně nevyužijí, a raději preferují levné volání a SMS, případně slušnou porci dat,“ uzavírá Jan Schmiedhammer.

@svetzeny