Přejít k hlavnímu obsahu

Změnit operátora? Žádný problém!

Změnit operátora bez sankcí zní trochu jako sen. Který se ale nyní stal realitou. Od 1.4.2020 budete mít šanci změnit operátora bez sankcí a získat díky tomu ještě mnoho výhod.

Platíte nevýhodný tarif, nejste spokojeni se svou smlouvou nebo celkovým přístupem operátora? Zatím klienti neměli mnoho možností, jak změnit svého poskytovatele služeb bez dlouhého vysvětlování, přemlouvání, v horších případech také vidiny nepříjemných sankcí. Novela zákona o elektronických komunikacích nabízí zcela jiné podmínky. 

Ušetřete

Od 1.4.2020 si můžete převést svoje telefonní číslo k jinému operátorovi. Zkracuje se i původní lhůta na převedení číslo z 10 na pouhé 2 dny. Za zrušení závazků potom nezaplatíte nic nebo maximálně 5 % ceny ze zbývajících plateb při smlouvě uzavřené na dobu určitou. Ušetřit tak můžete vskutku hodně peněz. Operátoři často nabízejí tarify, které převyšují částku 1 000 Kč a obsahují služby, které nevyužijete. Pokud pro komunikaci s rodinou a přáteli využíváte aplikace jako Viber, WhatsApp nebo Messenger, stačí vám pouze připojení k internetu. 

Při přechodu od stávajícího operátora s vlastním číslem bude nově stačit, aby zákazník informoval o změně pouze nového operátora, který za něj změnu vyřídí. Stačí uvést telefonní číslo a ověřovací kód účastníka, který bude generován stávajícím operátorem ke každé SIM,“ vysvětluje Jan Schmiedhammer, ředitel mobilního operátora SAZKAmobil a Finančních služeb Sazky, a dodává: „Velkou úlevou budou nově pro zákazníky především výhodné podmínky, díky kterým nemusí na změnu operátora doplácet. Pokud si zákazník požádá, je operátor povinen vrátit nevyčerpaný kredit u předplacené karty. U předčasného ukončení smlouvy s operátorem potom neplatí žádnou pokutu, pokud smlouva trvá alespoň tři měsíce. V případě, kdy je trvání smlouvy kratší než 3 měsíce, je stanoveno odstupné ve výši 5 % zbývajících měsíčních plateb.”

U SAZKAmobilu všechny tarify do 500 Kč

Rozhodli jste se vyzkoušet díky  bezproblémovému přenosu čísla nové možnosti a přejít na levnější tarif? Třeba u SAZKAmobilu si nyní můžete vybrat z nové generace 4 Šťastných tarifů. Všechny tarify pořídíte max. do 500 Kč a i u toho nejlevnějšího za 99 Kč máte k dispozici data. Nebo můžete využít i předplacené služby, kde určitě oceníte obměněnou nabídku datových balíčků, díky které získáte data za nejnižší cenu na trhu. „Novela zákona o elektronických komunikacích, která vstoupí v platnost 1. dubna, umožní zákazníkům ostatních operátorů přejít na naše tarify bez pokut. Změny vychází vstříc i zákazníkům, kteří si při změně operátora chtějí ponechat své mobilní číslo. Celý proces přenosu čísla bude ještě rychlejší a jednodušší. Naši nabídku cílíme především na zákazníky, kteří už přišli na to, že si nepotřebují platit drahé neomezené volání, které stejně nevyužijí, a raději preferují levné volání a SMS, případně slušnou porci dat,“ uzavírá Jan Schmiedhammer.