Přejít k hlavnímu obsahu

Poděkujme lidem v první linii

Situace po celém světě se dramaticky změnila a skutečnými hrdiny dnešních dní je jednoznačně zdravotnický personál. Konkrétně zdravotní sestry se dostaly pod ještě větší tlak než obvykle a ze dne na den byly těmi, kdo se dostal do přímého kontaktu s vážně nemocnými lidmi. Podpora pro zdravotní sestry je nutná jak morální, tak materiální, a proto vznikl unikátní projekt Pomáháme sestřičkám.

O projektu
Na internetových stránkách www.pomahamesestrickam.cz můžete zanechat vzkaz nebo poděkování, které se díky projektu dostane přímo k sestrám prostřednictvím obrazovek v nemocnicích, kde se vzkazy promítají. „Právě teď jsou to ony v první linii, kdo potřebují naši pomoc. Karanténní opatření neumožňují poděkovat jim osobně. Proto jsme připravili aktivitu, díky níž je možné sestrám poslat vzkaz, poděkování nebo slova podpory na dálku,“ říká Roman Juráš, generální ředitel Generali České pojišťovny, která pod záštitou České asociace sester spustila morální i materiální podporu zdravotnickému personálu napříč nemocnicemi v České republice.

Máte chuť pomoci? Stačí málo
Vyjádřit poděkování či podporu je jednoduché. Stačí napsat vzkaz, udělat fotku či natočit video, které jako veřejný příspěvek sdílíte na sociálních sítích. Na Facebooku s označením stránky @Pomáháme sestřičkám, na Instagramu s připojeným hastagem #pomahamesestrickam. Nabízíme i možnost posílat vzkazy prostřednictvím e-mailu [email protected]. Všechny vzkazy se poté shromažďují na stránce www.pomahamesestrickam.cz.

Zapojily se i známé osobnosti
Celá řada celebrit v čele s Leonou Machálkovou, Davidem Kollerem, Alešem Hámou nebo Matějem Ruppertem se zapojila do projektu a zanechala svůj vzkaz pro zdravotní sestřičky. Přidat se můžete i vy!

Finanční pomoc pro zdravotní sestry
Kromě morální podpory můžete sestry podpořit i prostřednictvím veřejné sbírky, která zdravotnímu personálu uhradí benefity za týdny náročného pracovního nasazení. „Sestry to mají v této době opravdu velmi těžké, dělají přesčasy, aby se zvládly postarat o nemocné. Nevíme, jak tato situace bude dlouho trvat, proto vítáme jakoukoliv pomoc, která sestřičkám pomůže přečkat toto složité období,“ říká Martina Šochmanová, prezidentka České asociace sester.

Jak přispět?
Podpořit projekt Pomáháme sestřičkám můžete přispěním libovolné částky na transparetní účet České asociace sester 191900/0100 nebo pomocí dárcovské sms ve tvaru DMS SESTRA 30, DMS SESTRA 60, DMS SESTRA 90 na telefonní číslo 87 777 jako jednorázovou pomoct. Pro pravidelnou finanšní pomoc je tvar DMS TRV SESTRA 30, DMS TRV SESTRA 60, DMS TRV SESTRA 90 na číslo 87 777.

Rostoucí částku můžete sledovat na internetové adrese www.pomahamesestrickam.cz.