Přejít k hlavnímu obsahu

Malý nákup, velká pomoc

Titulek, který je všeříkající. Malí podnikatelé se ocitli v těžké situaci, kdy nemohou provozovat svoje živnosti a mnoha z nich hrozí krach. Místo paniky začaly vznikat projekty, které mají za úkol v této nelehké situaci pomoct. Vyberte si i vy, jak podpořit vaši oblíbenou hospůdku, kavárnu nebo podnik.

1. Sdílejte
Dejte vědět vašim známým a přátelům na sociálních sítích, které podniky máte rádi. Podnikatelé se snaží vymýšlet varianty, jak se udržet na trhu- prodávají vouchery, vydávají jídla s sebou nebo nabízí produkty on-line. Sdílením dáte přátelům vědět, které podniky podporujete a i rostoucí počet fanoušků na Facebooku je pro firmu prospěšný. Nestojí vás to nic a někomu tím pomůžete se zviditelnit a nalákat nové zákazníky, kterých je nyní jako šafránu.

2. Nakupujte
Spousta kaváren začala alespoň prodávat produkty od dodavatelů- též maloobchodníků, kteří prodávali svoje výrobky podnikům, ale i na farmářských trzích. Můžete si tak v bistru nebo kavárně pořídit farmářské mléko, džem, cibuli nebo sušenky. Obchodníci, kteří vlastní například butiky, začali prodávat svoje oblečení na Instagramu, kde si vybere podle fotky a oni vám balíček pošlou přímo domů.

Například pražská kavárna Periferie nabízí velké množství produktů, které si můžete denně nakoupit.

3. Najděte si projekt, který podpoříte
Vznikla spousta aplikací a internetových stránek, kde můžete pomoci, a dokonce na tom můžete i ušetřit. Například vinaři se rozhodli prodávat velice kvalitní vína za jednotnou cenu, kdy část peněz jde výrobci na pokrytí nákladů a druhá část na podporu dalších vinařů. Umělci, desingéři a spousta dalších nabízejí své výrobky s výraznými slevami. Vy nyní máte jedinečnou šanci udělat dobrý skutek a ještě ušetřit. S chutí do toho!

TIPY PRO VÁS!

PRO MILOVNÍKY PIVA: ZDE
PRO MILOVNÍKY VÍNA: ZDE
PRO MILOVNÍKY JÍDLA: ZDE

 

SEZNAM PODNIKŮ, KTERÝM MŮŽETE POMOCT: ZDE