Přejít k hlavnímu obsahu

FOTO: Umírající pes šel své paničce na svatbě za družbu

Psi jsou nejlepší přátelé lidí. A v tomhle případě to platí dvojnásob.

Galerie: FOTO: Umírající pes šel své paničce na svatbě za družbu

Když tehdy devatenáctiletá Kelly O’Connell adoptovala Charlieho, byl ještě štěně. Kříženec černého labradora byl těsně po narození nalezen v nákupním košíku, kam ho uprostřed zimy odložil předchozí krutý páníček. Kelly jednoho dne navštívila newyorský psí útulek a hned, jak se dozvěděla smutný osud malého Charlieho, věděla, že si ho vezme. „Byl to okamžitý reflex – ten pes je můj!“ vypráví dnes.

pes-2

Postupem let se Kelly odstěhovala z New Yorku do Colorada, kde potkala svého současného manžela Jamese. I když zásnuby a plánování svatby dělají každou ženu šťastnou, loňský rok byl pro Kelly zvlášť těžký. Jen pár měsíců před její zářijovou svatbou stanovil veterinář patnáctiletému Charliemu smrtelnou diagnózu – nádor na mozku. Jelikož se jeho zdravotní stav každým dnem zhoršoval, mnozí se obávali, že se labrador vdavek své paničky nedožije. Týden před svatbou prodělal pět záchvatů, po kterých se Kelly rozhodla, že ho nechá utratit, aby netrpěl. Ale skoro jako by jí chtěl naznačit, že na svatbě musí být, jeho stav se zázračně zlepšil.

pes-3

Charlie se svatby nakonec zúčastnil. Zvládl dokonce dojít k oltáři, cestou zpět mu už ale musela pomoct nevěstina sestra. „Na tyhle momenty není na světě dostatek řasenky,“ napsala na svůj Facebook svatební fotografka Jen Dziuvenis, která kouzelnou chvíli zachytila.

Další fotografie ze svatby najdete v galerii pod hlavní fotkou.

Foto: JenDz Photography