Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Připomeňte si legendární dvojici Kaisera a Lábuse. Kolik si toho pamatujete z jejich nesmrtelných scének?

Jen málokdo by neznal legendární dvojici komiků a herců Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse. Scénky z oblíbených pořadů Možná přijde i kouzelník nebo Ruská ruleta ve své době bavily diváky v celém Česku. Schválně, kolik si toho z legendárních scének Kaisera a Lábuse pamatujete vy.

Oldřich Kaiser & Jiří Lábus

Oldřich Kaiser je známý svou dlouholetou kariérou ve filmu. Začal v roce 1971 filmem Kat nepočká a od té doby ztvárnil mnoho různých rolí. Mezi jeho další filmy patří například Setkání v červenci, Krysař, Slunce, seno, erotika, Tmavomodrý svět, Habermanův mlýn, Líbáš jako ďábel a další. Mnozí z jeho hereckých kolegů a režisérů, včetně Jiřího Menzela, ho považují za jednoho z nejlepších českých herců dnešní doby, dlouhou dobu však bojoval s alkoholismem. Nicméně se podrobil léčbě a nyní se dle dostupných informací opět cítí lépe a z alkoholové závislosti se mu podařilo vymanit.

Kaiser se také proslavil také jako komik, především ve spolupráci s Jiřím Lábusem. Začali spolu v roce 1975 v pořadu Kabaret U dobré pohody a pokračovali v dalších pořadech jako Možná přijde i kouzelník, Dva z jednoho města, Zeměkoule, Letem světem a Ruská ruletaJíří Lábus se, stejně jako jeho kolega, věnuje herectví a dabingu. Proslavil se jako čaroděj Rumburak v seriálu Arabela a také jako Béďa v Troškově trilogii Slunce, seno,... Dále namluvil postavu Jů v televizním pořadu Studio Kamarád, dabuje mistra slova Rowana Atkinsona a postavu Marge v Simpsonových.

Kvíz: Pardubice, Plzeň nebo Liberec? Poznejte město pouze podle fotografie. Testem bez chyby projde jen opravdový znalec

Hlavní město České republiky, Prahu, pozná podle fotografií snad každý Čech. Co ale taková menší města, která nejsou všem tolik známá? Zkuste pouze na základě fotografie určit, o které české město se jedná. Projdete-li kvízem bez jediné chyby, můžete se považovat za opravdového znalce.
svetzeny.cz

Kaiser s Lábusem bavili celé Česko

Cože? Nepřišly gumičky?" Ano, přesně tato věta rezonuje mnohými z nás, když si vzpomeneme na tuto legendární dvojici. Kaiser s Lábusem nejsou autory pouze Těžkého týdne referenta Kubrta, Klíštěte a Hodiny dějepisu, ale i mnohých další scének, které nám všem utkvěly v paměti. Dnes oba společně hrají v divadle Kalich, kde si diváci mohou tyto oblíbené scénky nostalgicky připomenout.

 

Kvíz: Hliník se odstěhoval do Humpolce aneb jak dobře znáte oblíbenou komedii Marečku, podejte mi pero?

Každoročně vznikají desítky filmů, ovšem jen některé z nich nám opravdu utkví v paměti. Mezi nezapomenutelné filmové snímky se bezpochyby řadí i oblíbená československá komedie Marečku, podejte mi pero! a ačkoliv pochází tento film z roku 1976, v pamětech nás všech rezonuje dodnes. Otestujte se v zábavném kvízu a zjistěte, kolik si toho z léto legendární komedie pamatujete vy.
svetzeny.cz

Otestujte se v zábavném kvízu!

Kolik si toho pamatujete ze zábavných scének, které ve své době bavily celé Česko? Otestujte se!

Pokud se vám kvíz nezobrazuje, klikněte zde.

 

Zdroj článku