Přejít k hlavnímu obsahu

6 tipů na skvělé čtení

V poslední době se nám v redakci dostalo do rukou hned několik skvělých knih. O jejich seznam jsme se s vámi prostě museli podělit.

Pro milovníky poezie

Svazek básní Karla Hynka Máchy, romantického básníka národního obrození, vychází v České knižnici potřetí. Obsahuje všechny dochované autorovy básnické texty v čele s Májem. Vydává Host (280 Kč, nakladatelstvi.hostbrno.cz).

Procházka Prahou

Chcete se dozvědět, co se dělo za zdmi Werichovy vily? Nebo kde dožívala první láska Jana Masaryka?  Příběhy, které se během 20. Let odehrávaly v malostranském prostředí, si přečtete v knize Pražské příběhy – Po cestě Malou Stranou. Vydává Pejdlova Rosička (375 Kč, bux.cz).

Bestseller léta

Je vaše sestra jiná než vy? Je hodná, nebo zlá? Román Sestry je psychologickou sondou do vztahu dvou sester, které se každá po svém pokoušejí vyrovnat s traumatickými zážitky z dětství. Kniha nepostrádá spád, vtip a ironii a o překvapivé zvraty není nouze. Vydává Kristián (238 Kč, dobre-knihy.cz).

Inteligentní román pro inteligentní ženy

Osmadvacet let ubíhal život novinářky Cannie Shapirové bez větších zádrhelů, než ve společenském časopise přečte lehce urážlivý článek svého bývalého přítele nazvaný Milovat korpulentní ženu. Cannie se ocitá na šikmé ploše, na jejímž konci je už jen zoufalství a deprese. Jak se z toho dostane se dočtete v knize Dobrý v posteli. Vydává Domino (271 Kč, dominoknihy.cz).

Aby děcka neumřely hlady

Hledali jste velice zábavnou a interaktivní kuchařku, která bude bavit malé i velké milovníky jídla? Vyzkoušejte recepty z Kuchařky pro supertátu – najdete tam nápady na superrychlé večeře pro vaše raubíře. Vydává Ondřej Holinka (449 Kč, kosmas.cz).

Snimek_obrazovky_2015-10-06_v_9.32.38

Skvělý dárek pro vašeho partnera

E-kniha Mládí od režiséra Paola Sorrentina vychází ve formě scénáře a je psána duchaplnou a zábavnou formou, jejíž hlavní osu tvoří nahořkle vtipné dialogy úspěšných mužů na sklonku života. Ti se spolu s ostatními osamělými hosty hotelu taképošetile pokoušejí zastavit „svůj“ čas. Vydává Jota (159 Kč, rajknih.cz).