Přejít k hlavnímu obsahu

Dovolená na horách: Krkonoše + Šumava

Na svou zimní dovolenou klade většina z nás vyšší nároky než dřív – „jen“ lyžování nám už nestačí. I některá česká horská střediska nám v tom vycházejí vstříc, a to na přijatelné cenové úrovni.

Krkonoše

* Janské Lázně jsou vstupní branou do jednoho z největších a nejmodernějších lyžařských resortů v Krkonoších Černá hora – Pec pod Sněžkou. Přímo z centra města se kabinkovou lanovkou dostanete na Černou horu, odkud vede téměř čtyřicet kilometrů špičkových sjezdovek, na kterých jezdí přes dvacet vleků a lanovek. Už cítíte příjemnou únavu, dáte si tedy poslední sjezdovku a sjedete o pár desítek metrů níž, k novému aquaparku. Tam sundáte lyže, nasadíte plavky a tiše vklouznete do bublinek, sauny nebo si jen tak zaplavete v bazénu. Komfort známý spíš ze zahraničních lyžovaček si nyní můžete užívat i u nás, a to za české ceny!

Janské Lázně totiž na letošní lyžařskou sezonu připravily speciální pobytové balíčky Ze sjezdovky do bazénu (na tento čtyřdenní nebo týdenní pobyt můžete přijet nejméně do 6. dubna, bude-li sníh, tak i později). Součástí pobytů je i volný vstup do nového aquacentra, masáž a perličková koupel. Kromě lyžování či snowboardingu se můžete pobavit také sáňkováním na unikátní sáňkařské dráze. A samozřejmě lze využít také procedur, které nabízejí léčebné lázně. Teplé minerální prameny, které tu po staletí vyvěrají, se využívají při léčbě pohybových a neurologických potíží. Více na janskelazne.com.

Šumava

* Ski & Bike Špičák, největší lyžařský areál na české straně Šumavy, v této zimní sezoně nově otevřel sjezdovku nazvanou Spodní Šance. Ocení ji především rodiny s dětmi nebo méně pokročilí lyžaři. Díky osvětlení se sem z Lubáku přesune i večerní lyžování. Na části nové sjezdovky byla instalována i časomíra a každý si může změřit, jak rychle projede vytyčenou slalomovou trať. „Nyní dokážeme nabídnout tratě typově vhodné pro všechny skupiny lyžařů či snowboardistů. Od nejprudší sjezdovky v ČR Šance přes několik rozmanitých sportovní tratí až po příjemné a pohodové svezení,“ říká spolumajitel a provozní ředitel Ski & Bike Špičák Vladimír Kasík.

mensi_foto_SpicakJásat mohou i milovníci snowparků. Sjezdovka Lubák se totiž přes léto proměnila ve zcela nový snowpark Freestyle Area Špičák. Na starosti ho bude mít specializovaná firma se zkušenostmi z alpských středisek. Nabídne „lajny“ jak pro experty, tak i pro méně zdatné jezdce včetně dětí, kteří si vše budou chtít třeba jen vyzkoušet. Navíc se letos na Špičáku už po čtyřicáté otevřela lyžařská škola – tradiční a v ČR vůbec nejstarší výuka lyžování. Více na www.spicak.cz.

Foto: janskelazne.com (1), spicak.cz (1)