Přejít k hlavnímu obsahu

Jímá vás v hračkářství hrůza? Pomůžeme vám vybrat nejlepší hračku pro vaše děti

Vyhýbáte se hračkářství, protože jednoduše absolutně vůbec nevíte, co z obrovského sortimentu pro své děti vybrat? Poradíme vám, co udělá radost dětem každého věku, čím zabodujete u holek a co ocení kluci.

Vyhýbáte se hračkářství, protože jednoduše absolutně vůbec nevíte, co z obrovského sortimentu pro své děti vybrat? Poradíme vám, co udělá radost dětem každého věku, čím zabodujete u holek a co ocení kluci.

 

Která hračka je ta správná?

V hračkářství je to snad ještě horší než v obchodě s oblečením. Stojíte, očima projíždíte nekonečné regály plné hraček a nevíte, co koupit. A to jste tam sami. Horší je, když jste v obchodě společně s dítětem. Vždycky totiž s něčím odejdete, nejlépe s více věcmi. Ať už vybíráte dárek pro svou ratolest nebo chcete dítěti koupit něco jen tak, podívejte se na náš krátký návod, třeba vám pomůže v rozhodování.

 

Nejvhodnější hračky pro děti 0-3 roky

Miminka hltají všechno, co vydává zajímavé zvuky nebo se různě hýbe či svítí. Miminku stačí hrací deka, chrastítka nebo šustivé knížky. Na spaní můžete přidat ještě tzv. usínáčka, tedy plyšovou hračku z velmi měkkého a příjemného materiálu. Děti kolem 1 roku se už učí chodit a jakmile tuto dovednost zvládnou, budou za sebou s oblibou tahat hračky na provázku nebo na kolečkách. Potěšíte je i multifunkčním stolkem, který děti zaujme na dlouhou dobu. Starší batolata pak na procházce zabavíte odrážedlem. Děti na něm úžasně posílí svaly. Přestože už v tomto malém věku můžete pomalu rozlišovat určitou preferenci vašich dětí při výběru hraček, rozdělení na klučičí a holčičí svět přichází až později.

 

Čím zabavit předškoláka?

Děti v předškolním věku aktivně trénují paměť, osvojují si nové dovednosti, získávají nové informace a poznatky. K tréninku paměti poslouží např. obyčejné pexeso. Ve věku 3-6 let už může být patrné, že se dítě přiklání spíš ke klučičím nebo holčičím hrám. Jaké tedy zvolit hračky pro kluky? Žádný chlapec nepohrdne novým autíčkem nebo vláčkem. Holčičkám uděláte radost panenkami, které si obléknou podle sebe. Perfektní hračkou pro holky tak může být domeček pro panenky nebo kočárek.

 

Co zaujme děti na prvním stupni základní školy?

Se školním dítětem se už vyřádíte i při stolních hrách. Kromě společně stráveného času se při takové hře děti učí spolupráci, zdravé soutěživosti, a hlavně pilují umění přijmout prohru. Školnímu dítěti už můžete pořídit mnohem složitější stavebnice nebo puzzle. Pořád platí, že děti by měli co nejvíc času trávit venku. Ne všichni mají to štěstí a domek se zahradou. Pokud ale mezi ně patříte, pořiďte na zahradu dětem malý domek nebo skluzavku. Tyhle hračky budou děti milovat a zabaví je na opravdu dlouhou dobu.