Přejít k hlavnímu obsahu

Sexuální příručka pro pokročilé: Zkuste tantru

Můžete mít dobrý a pravidelný sex anebo už vám přijde moc stereotypní. To je ostatně jedno. Pokud ale chcete v posteli zažít větší bouřku, zkuste stupeň dva - tantru. Možná, že až zjistíte, co ve vašem klíně rozehrává, už nebudete chtít přestat.

Mnoho lidí tvrdí, že tantrický sex nelze popsat. Ten se musí zažít. A pak zjistíte, že je "skvělý". I když chápeme, že můžete mít pocit, že rituální styky patří spíše do staré Indie, najděte si chuť na pochopení jeho základních principů. 

Máme toho málo?

Nejprve trochu statistiky z českých luhů a hájů. Podle ní totiž máme sex dvakrát týdně po dobu patnácti minut. Skoro polovina žen při něm pak nedosáhne orgasmu. Připočtěme fakt, že se jedná o průměrné hodnoty a pár alfa samců nám obecně může celkový průměr i četnost zvyšovat. Když se poptáte u kamarádek, možná zjistíte, že standardem je spíš středeční desetiminutovka před spaním. 

Z českých ložnic se také vytrácí hlazení, mazlení, líbání a veškeré projevy lásky se zdrcly na obejmutí po "dobře vykonané práci". V tomto důsledku přestal sex naplňovat svou pravou podstatu a z euforického prožitku se stal rutinní hon za orgasmem. Tantra nabízí úplný opak. 

Zpátky ke kořenům

Mnoho lidí tantru vnímá jako takový ten divný sex, kdy naproti sobě dva lidé dlouho sedí, pak se dlouho hladí a teprve poté je nějaká akce. Pravá podstata tantrického milování je ale docílit dokonalého propojení těla i duše a to nejen u dané osoby, ale i vzájemně mezi partnery. Jen tak je totiž možné se naplno otevřít smyslovému prožitku.

Zpočátku může být obtížné odprostit se od myšlenky, že podáváte výkon, popřípadě jak u toho kdo vypadá. Když se to ale naučíte, máte vyhráno. Postupně zjistíte, že každý váš smysl je bystřejší, každý dotek prožijete naplno a dost možná pro vás budou orgasmy jen třešničkou na dortu, protože stejně skvělá může být i cesta k jeho dosažení. 

První krok k extázi

Tantra je velmi specifická, proto byste ji měli chtít oba, ideálně po předešlé dohodě. Jakmile uděláte první krok bez varování, můžete se setkat přinejmenším s nepochopením. Nezapomeňte, že atmosféra hraje jednu z hlavních rolí. Hudební podkres oblíbeného interpreta a příjemné lehké osvětlení nic nezkazí. Přeneste vzrušení i do éteru! Můžete vsadit na aromalampy nebo vonné oleje. 

Začněte masáží zad, šíje, ramen a postupně se přemisťujte po celém partnerovo těle. Můžete si k tomu vzít i pomůcky - skvělá je kožešina, masážní kameny nebo peříčka. Nikam nespěchejte a každé partii těla věnujte pozornost. Dýchejte zhluboka, přenášejte svůj klid na partnera a naopak. Uvědomujte si jeho dech a přizpůsobte svoje pohyby jeho reakcím. Potom si role otočte. Až budete naladěni na tu správnou notu, další nápovědu potřebovat nebudete.

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee dárkový balíček