Přejít k hlavnímu obsahu

Sex XXL 2: Je to problém, nebo ne?

Nadváha je považována za epidemii 3. tisíciletí, která se projevuje i v duševním rozpoložení. Tlouštíci se za tělo stydí a jejich sebevědomí klesá na bod mrazu.

Limitováni vlastní tělesnou schránkou si nedokážou vychutnat erotické hrátky, které předpokládají jistou míru uvolnění. Dámy za každé situace (při hledání partnera i milování) řeší svou oplácanost. Kolem tohoto nedostatku se točí jejich svět a na smyslné požitky v něm není místo. Obézní pánové se zase (právem) obávají erektilní dysfunkce. Často se raději vyhýbají styku, než by přiznali, že mají problém a příčinou by mohla být jejich nadváha. Tím vstupují do bludného kruhu, který vyústí v odcizení. Ten, kdo vyjde s pravdou ven, má šanci na záchranu vztahu.

Obezita nesnižuje sexuální apetenci, leč tělo silných lidí není schopno podávat výkony jako tělo atleta. A sex je svým způsobem fyzický výkon. „Sexuální život negativně ovlivňují zdravotní komplikace, které s obezitou souvisejí. Nejpozději do pěti let od výrazného zvýšení váhy se projevuje zvýšení krevního tlaku, hladiny cukru v krvi i cholesterolu, jenž často způsobuje erektilní dysfunkci a další problémy,“ říká Kristýna Galová z brněnského Institutu redukce a prevence nadváhy Kompliment.

Obezita se negativně projeví hlavně na krevním oběhu, bez něhož by nefungovaly ani pohlavní orgány. Neovlivňuje jen mužské ztopoření, ale též erekci klitorisu. Nadváha navíc snižuje schopnost přirozené lubrikace v pochvě. A v neposlední řadě znesnadňuje akt po technické stránce – některé polohy jsou zkrátka nerealizovatelné...

Foto: Depositphotos (1)