Přejít k hlavnímu obsahu

Proč se nutíme do sexu: 3 nejčastější důvody

Někdy se nám prostě do sexu nechce. Ženy se obvykle vymlouvají na bolest hlavy, muži zase na přepracovanost. Jenže občas se k milování přimějeme, byť na ně chuť nemáme. Proč?

1. Strach

Jedním z důvodů může být strach. Ženy se nejčastěji obávají, že když nebudou partnera uspokojovat, jak on si přeje, najde si milenku. A tak zatnou zuby a muži vyhoví. Muži se zase bojí, že když se k partnerce večer nepohrnou pod peřinu, bude si myslet, že si někoho našel. Nebo že má dokonce nějaký problém se sexuální dysfunkcí. Pokud žena pojme takové podezření, obvykle se začne v celé záležitosti „pitvat“,  a může tak vytvořit problém, který na začátku vůbec nebyl. A to muži nemají rádi, takže se mnohdy raději přemůžou.

2.  Odměna

Pro některé ženy bývá poskytnutí rozkoše partnerovi formou, jak ho za něco odměnit a motivovat k další aktivitě. Někdy je to pomoc v domácnosti, jindy třeba pozvání na romantickou večeři, po níž my ženy tak často toužíme. Když se pak vrátíme domů, kolikrát už se nám do milostných hrátek ani nechce, ale partnera za jeho snahu nakonec přece jen „odměníme“.

3.  Test

Zajímavým důvodem, proč my ženy svádíme partnera, když na sex vlastně ani nemáme náladu, je fakt, že si chceme otestovat, zda jsme pro muže ještě dostatečně atraktivní. Někdy o sobě pochybujeme. Připadáme si staré, ošklivé, tlusté a máme pocit, že už nejsme pro muže dost žádoucí. Nejjednodušší cestou, jak si dokázat, že to není pravda, je někoho svést. Otestovat zkrátka svou atraktivitu na barometru mužské erekce. Úspěch nás pak utvrdí v tom, že jsme stále sexy.

Foto: Depositphotos (1)