Přejít k hlavnímu obsahu

Nemůžete dosáhnout orgasmu? Možná potřebujete jadeitové vejce

Nemůžete dosáhnout orgasmu? Možná potřebujete jadeitové vejce

Podle statistik sexuálních odborníků dosáhne vaginálního orgasmu během milování jen 21 % žen. Vaginální prostředí je přitom protkáno více nervovými zakončeními než mužský penis. Co nám tedy znemožňuje cestu na vrchol?

Podle magazínu Archives of Sexual Behaviour potřebujeme prý zhruba 12 minut k tomu, abychom dosáhly orgasmu. Nejvíce žen je přitom vzrušivých spíše na vrchní vaginální stěně, která je pro partnera hůře dostupná. Při sexu tedy hrají jednu z hlavních rolí naše hluboké svaly pánevního dna. Jenže i ty, stejně jako jakékoli jiné svaly, potřebují trénink.

Svalstvo pánevního dna ochabuje nejen  s věkem, ale svůj podíl hraje i počet porodů. V každém případě je ale možné je opět aktivovat. Často se doporučují takzvané Kegelovo cviky. My ale našly i další chytrou věcičku, se kterou je trénink účinnější a efekt nastupuje daleko rychleji – jateidové (nebo také yoni) vajíčko.

Čím menší, tím lepší

Většinou jsou yoni vajíčka vyrobena z krystalů nebo karneolu, který se po mnoho století považuje také za kámen sexuality a plodnosti, alespoň v tantrické józe, odkud také původně pocházejí. Vedle toho, že jsou designově propracovaná, také díky tomuto materiálu dokáží udržovat konstantní teplotu po celou dobu cvičení.

Krystalické (popř. kamenné) vajíčko je určeno k procvičování svalů přímo uvnitř pochvy. Vkládají se na místa, která potřebujete posílit nejvíce, což se individuálně liší. Nejvíce žen má ale problémy právě se zadními partiemi.

Pro správnou techniku cvičení je podstatná i velikost vajíčka. Dostupné jsou asi 3 základní, přičemž platí, že čím je vajíčko menší, tím je práce s ním náročnější, ale také efektivnější. V každém případě se doporučuje zvolit na začátek větší velikost okolo 4 centimetrů.

p201707151124483160256

Jak začít

Začíná se pouze jednoduchým svíráním s cílem umět přesně rozpoznat jeho polohu. Poté se přistupuje k posouvání nahoru a dolů. Efektivní metodou je také protitah, kdy se snažíte vajíčko za šňůrku vytahovat ven, zatímco svaly se jej snažíte udržet uvnitř.

Stejně jako každý svalový trénink, i posilování svalů pánevního dna si žádá správnou techniku dýchání. Při svalové kontrakci tedy zhluboka vydechujeme. Cvičení se zpočátku doporučuje alespoň třikrát týdně po dobu deseti minut. Vzhledem k tomu, že se ale zároveň jedná o velmi příjemnou stimulaci, jej můžete zařadit do svého autoerotického plánu i častěji.