Přejít k hlavnímu obsahu

Vyzkoušejte sex na usmířenou. Vášeň funguje jako terapie!

Zapomeňte na hysterický křik. Mnohem lepší formou, jak uklidnit rozbouřené emoce, je milostné usmíření.

Co na to odborník

„Nejdůležitějším pravidlem usmiřovacího milování je vědomí obou partnerů, že je to právě sex na usmířenou. To totiž z takového milostného spojení dělá rituál s jasným záměrem, a kladně tak ovlivňuje chování obou partnerů. Například mají větší chuť si odpustit, vnímat zase pozitivní stránky toho druhého a postavit se aktivně ke komunikaci týkající se konfliktu,“ vysvětluje sexkoučka Julie Gaia Poupětová.

Existují ovšem i situace, kdy byste podobné udobřování zkoušet neměli. „Pokud soužití páru vykazuje dlouhodobě známky krize, což ale vidí spíš odborník, laikovi ve vztahu se to těžko určuje, pak sex na usmířenou dlouhodobě spíš přispívá k zametání důležitých věcí pod koberec. Čili pokud po sexu na usmířenou oba partneři necítí, že mají zase čisté nebe, doporučila bych spíš partnerskou terapii a hlubší práci s konflikty ve vzájemném soužití. Ve vztahu v krizi totiž takový sex devalvuje vzájemnou důvěru,“ varuje Julie Gaia Poupětová.

Jestliže ale šlo o běžnou roztržku, pak podle sexkoučky může být milování na usmířenou naopak otevřenější než obyčejný sex. „Po hádce jsme emočně obnaženější a je nám v takové chvíli až jedno, co si o nás druhý myslí. Nebo už jsme si toho řekli tolik negativního, že se naopak snažíme být otevření a upřímní v pozitivním slova smyslu.“ Takže proč usmiřovačku v posteli aspoň nezkusit? 

Dva scénáře rozkoše

Nejběžnější scénáře, jak lze realizovat podobné milování, jsou dva: vaše manželské lože se může dočasně proměnit na bojiště, kde válčíte o dominanci. Klidně zatněte drápky, kousejte. Když vás partner nakonec přemůže, zkrocení zlé dračice má pro muže velké kouzlo. Rádi se mění v dobyvatele a vítěze.

Druhou podobou usmíření je situace, kdy se konflikt změní v tichou domácnost a vy už z napjaté atmosféry šílíte. Brzy začnete toužit po čistém vzduchu. Když partner nepřijde s prosíkem za vámi, udělejte to vy. Jemné doteky a škádlení vás posunou ke kýženému cíli. Je tak slastné zapomenout na předchozí hádku a vědět, že s partnerem zase plujete na stejné vlně.